Без військового квитка тепер нікуди

ВІЙНА
05 січня, 11:51
Без військового квитка тепер нікуди

Нові правила військового обліку в Україні

Декілька днів тому Кабмін ухвалив скандальну постанову № 1487 про новий порядок військового обліку в країні.

Військовий облік українців буде відбуватися через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Реєстр наповнюють уповноважені особи у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), а також у відповідних управліннях та підрозділах СБУ і служби зовнішньої розвідки.

Якщо людина, що підпадає під військовий облік, переїхала, вона має в семиденний термін повідомити про це через центри надання адміністративних послуг або через "Дію". Вона також може звернутися безпосередньо до центрів комплектування.

На військовий облік мають ставати:

  • призовники від 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;
  • військовозобов'язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у запасі;
  • жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений міноборони.

Тепер приймати на роботу або навчання військовозобов’язаного зможуть лише після пред’явлення ним актуального військового квитка (в тому числі через «Дію»), або ж постановки на військовий облік.

Щодо жінок-лікарів чи фармацевтів, які не перебували на військовому обліку до затвердження цього Порядку, то вони можуть працевлаштовуватися якневійськовозобов'язані до кінця 2026 року.

А ось на керівників підприємств цим документом покладено обов’язок сповіщати працівників про призов і доводити наказ про це під їх підпис.

Також керівники підприємств, установ, органів влади та організацій відтепер повинні будуть вручати повістки по явці до військкомату.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Опінії
Молодь боронить своє право на спілкування українською мовою
11 березня, 12:37
Життя
У майбутньому людина розумна може перетворитися на людину розумово відсталу
09 березня, 12:22
Опінії
Втрати, бардак та провал у комунікаціях і зв'язках
09 березня, 10:02
Політика
Суд підприємця за те, що той нібито незаконно продавав електроенергію від генератора
17 лютого, 11:02
Полтава
Духовна колиска України давно стала клоакою, де здоровий глузд і моральні цінності не у пошані. Жителі попри війну чубляться через історію.
12 лютого, 08:54
Світ
Чи знали ви, що більшість детективів пишуть люди, які ніколи не стикалися з формальдегідом. Ні? Тоді розповімо у чому справа....
10 лютого, 16:30