"Безвізовий пакет" - Верховна Рада

УКРАЇНА
05.11.2015, 10:31
"Безвізовий пакет" - Верховна Рада

Верховна Рада почала розгляд низки законопроектів, які потрібні для безвізового режиму з Європейським Союзом.

Йдеться про дев'ять законопроектів, які є в порядку денному.

Депутати в першому читанні проголосували три законопроекти:

1. Вдосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та урегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції;

2. Зміни до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України;

3. Зміни до закону "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" щодо вдосконалення процедури документування осіб.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на початку засідання звернувся до депутатів із проханням підтримати "безвізовий пакет".

У Верховній Раді присутні депутати Європейського парламенту та голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, сказав спікер ВР на початку засідання.

"В нас надзвичайно відповідальний день. Ми будемо з вами розглядати питання безвізового режиму", - сказав спікер Володимир Гройсман, відкривши засідання парламенту.

Напередодні президент Петро Порошенко закликав депутатів відповідально поставитися до розгляду законопроектів щодо безвізового режиму з ЄС.

"Голосування за цілий ряд законопроектів будуть означати, що Україна зробила домашнє завдання, виконала технічні умови і досягла критеріїв для запровадження безвізового режиму. Тому закликаю народних обранців з особливою відповідальністю поставитися до цієї місії, тому що доля безвізового режиму - абсолютно у ваших руках, шановні депутати", - заявив президент.

До 9 листопада МЗС має передати до Єврокомісії остаточний звіт про виконання плану дій візової лібералізації, а 15 грудня ЄС визначиться, чи отримає Україна безвізовий режим в 2016 році.

Останній Бастіон