Біланівський ГЗК спричинить екологічне лихо – геологи

ПОЛТАВА
28.09.2016, 16:13

У разі погодження на будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату в регіоні може значно посилитися радіаційний фон через поклади урану.

Геологи, що працювали в Кременчуцький геологорозвідувальний експедиції на території Козельщинського району ще за УРСР розповідають, що в надрах на території села Бондарі та сусідніх територіях залягають радіоактивні уранові руди. Будівництво гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) спричинить екологічне лихо для області – переконані місцеві геологи. Через близькість цієї місцевості до русла Дніпра, наслідки можуть бути згубними для екосистеми інших регіонів України. 


Нагадаємо, саме в Бондарях олігарх Костянтин Жеваго збирається будувати найбільший у Європі Біланівський ГЗК. Більше про амбіції мільярдера та наслідки для екології Полтавської області читайте:

Над прірвою у житі: Біланівський ГЗК може стерти більше 5 тисячі людей на Полтавщині

Також бондарівці вкотре звернули увагу депутатів Полтавської обласної ради та громадськість на корупційну складову окремих посадовців, які намагаються примусово об єднати с. Бондарі з сусіднім селищем Новою Галещиною.

Селяни зазначають, що з 800 особами населення мають бюджет у розмір 2.2 млн грн. У той час Нова Галещина з 4 тис. жителів володіє всього 1.5 млн грн. Останні зацікавлені в приєднанні Бондарів як сировинного придатку.

Більше в сюжеті. 


Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35