Біланівський ГЗК спричинить екологічне лихо – геологи

ПОЛТАВА
28.09.2016, 16:13

У разі погодження на будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату в регіоні може значно посилитися радіаційний фон через поклади урану.

Геологи, що працювали в Кременчуцький геологорозвідувальний експедиції на території Козельщинського району ще за УРСР розповідають, що в надрах на території села Бондарі та сусідніх територіях залягають радіоактивні уранові руди. Будівництво гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) спричинить екологічне лихо для області – переконані місцеві геологи. Через близькість цієї місцевості до русла Дніпра, наслідки можуть бути згубними для екосистеми інших регіонів України. 


Нагадаємо, саме в Бондарях олігарх Костянтин Жеваго збирається будувати найбільший у Європі Біланівський ГЗК. Більше про амбіції мільярдера та наслідки для екології Полтавської області читайте:

Над прірвою у житі: Біланівський ГЗК може стерти більше 5 тисячі людей на Полтавщині

Також бондарівці вкотре звернули увагу депутатів Полтавської обласної ради та громадськість на корупційну складову окремих посадовців, які намагаються примусово об єднати с. Бондарі з сусіднім селищем Новою Галещиною.

Селяни зазначають, що з 800 особами населення мають бюджет у розмір 2.2 млн грн. У той час Нова Галещина з 4 тис. жителів володіє всього 1.5 млн грн. Останні зацікавлені в приєднанні Бондарів як сировинного придатку.

Більше в сюжеті. 


Читайте також:
Руками підлеглого Євгена Бови прости Господи депутатка обласної ради Ірина Степаненко провела сесію Новоселівської ОТГ у закритому режимі.
18:20
Опорний заклад середньої освіти у селі Мартинівка підготували до капітальної реконструкції з проведенням комплексної термомодернізації.
14:06
Попри різку зміну погодних умов на Полтавщині досі спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.
08:57
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
вчора, 17:25
Загрозою для здоров'я відпочивальників визнали воду у Дніпрі та Сухому Кагамлику, яка не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.
вчора, 11:54