Білий дім має зняти усі обмеження із ЗСУ на американську зброю

СВІТ
06 червня, 10:25
Білий дім має зняти усі обмеження із ЗСУ на американську зброю

Спікер Палати представників Джонсон вважає, що нинішніх дозволів для ЗСУ на використання зброї США від адміністрації Байдена, недостатньо.

За його словами, Вашингтон повинен перестати «займатись мікроменеджментом воєнних зусиль в Україні», а сам Джонсон планує порушити це питання у розмові з адміністрацією Білого дому.

Про це повідомляє Голос Америки.

«Я не вважаю, що ми повинні займатися мікроменеджментом воєнних зусиль в Україні. Я вважаю, що нам потрібно дати їм зброю, необхідну для захисту, і для того, аби дати відсіч росіянам. Я не погоджуюсь з президентом у цьому. Я вже говорив про це, і буду говорити знову. Ми будемо вести розмови з Білим домом про це», – заявив спікер, відповідаючи у кулуарах Конгресу на питання кореспондентки Голосу Америки Катерини Лісунової, ввечері у вівторок 4-го червня.

Раніше того ж дня, лідери Демократичної партії у Палаті представників також висловили сподівання, що усі обмеження на використання зброї США проти Росії будуть зняті.

Однопартійці американського президента заявили про це під час пресконференції, відповідаючи на запитання журналістки Голосу Америки, Катерини Лісунової.

Зокрема, заступник голови фракції демократів у Палаті представників, конгресмен Тед Лю сказав, що підтримує зняття усіх обмежень з української армії щодо використання американської зброї.

А голова фракції Піт Агілар додав, що адміністрація президента США працює над наданням Україні інструментів, необхідних «для ведення війни та перемоги у війні».

Білий дім має зняти усі обмеження із ЗСУ на американську зброю_1

Голова фракції демократів у Палаті Представників Піт Агілар (праворуч) та його заступник Тед Лю (ліворуч) відповідають на запитання журналістів під час пресконференції у Конгресі США.

«Я сподіваюся, що обмеження будуть зняті. Я підтримую двопартійний лист, надісланий нашим Комітетом з розвідки саме з цього приводу, і ми бачимо, як Україна починає краще використовувати цю зброю, особливо в Криму», – сказав Лю.

Своєю чергою, Піт Агілар додав:

«Я також вважаю, що якщо існують додаткові повноваження, яких потребує Україна, то вони мають працювати із Комітетом із закордонних справ Палати представників. Зокрема зі співголовою цього комітету Грегорі Міксом та головою Майклом Макколом... Ці два законодавці мають досвід спільної роботи над важливими питаннями, і я вірю, що це сприятиме необхідним розумним та дієвим рішенням».

Білий дім має зняти усі обмеження із ЗСУ на американську зброю_3

Голова комітету з міжнародних відносин Палати Представників, конгресмен-республіканець Майкл Маккол керує слуханнями.

Раніше голова комітету з міжнародних відносин Палати Представників, конгресмен-республіканець Майкл Маккол, сказав Голосу Америки: «Ми виділили ці гроші з метою озброїти Україну, щоб вони виграли цю війну. І щоразу, коли ми обмежуємо чи стримуємо їх – це суперечить намірам Конгресу… Джейк Салліван (радник Білого дому з нацбезпеки – ред.) використовує цей половинчастий підхід протягом останніх двох років.

Він каже, що все занадто провокативне, від «стингерів» до «джавелінів» та «хаймарсів», також «атакамсів», які я особисто вписав у пакет допомоги».

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Опінії
Щоби що? Щоб легітимізувати головування московії і незаконно захоплене місце в РБ?
09 липня, 11:09
Світ
Перші дії нового уряду у Лондоні: допомога Україні й збільшення оборонних видатків до 2,5% ВВП. Кір Стармер не порушить обіцянки Ріші Сунака
09 липня, 07:10
Світ
Він міг стати прем’єр-міністром Франції
08 липня, 17:28
Опінії
Світ міняється, треба щось робити; наші вороги нас випереджають у пристосуванні.
08 липня, 15:56
Світ
Військові хунти Малі, Ніґера і Буркіна-Фасо підписали хартію про спільний оборонний союз. Вони утворили «Конфедерацію держав Сахеля».
08 липня, 12:27
Світ
НАТО планує зміцнити співпрацю з Південною Кореєю також щодо кіберпростору та нових технологій.
06 липня, 15:29