Білорусь зробила Фірташа дипломатом

ПОЛІТИКА
28.06.2023, 08:04
Білорусь зробила Фірташа дипломатом

Він це використав, щоб вберегти від екстрадиції - DW

Український олігарх Дмитро Фірташ намагається отримати дипломатичний імунітет через роботу при UNIDO – однієї з маловідомих для широкого загалу міжнародних агенцій у структурі ООН, яка має сприяти індустріалізації постколоніальних країн третього світу.

Як повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон", це випливає з тексту рішення Вищого земельного суду Відня у кримінальних справах від 14 червня, який є в розпорядженні Deutsche Welle.

У тексті рішення віденського суду вказано, що Фірташ має статус "радника постійного представництва Республіки Білорусь при міжнародних організаціях у Відні" ще з 2021 року.

Саме на підставі цього статусу Фірташ вимагає зупинити процедуру екстрадиції до США, посилаючись на дипломатичний імунітет.

Аби довести, що Фірташ як радник при UNIDO має статус дипломата, включно з дипломатичною недоторканістю, адвокати бізнесмена у жовтні 2021 року передали суду юридичну експертизу, підготовану одним із західноєвропейських професорів з міжнародного права.

Міністерство юстиції Австрії повідомило суд, що Фірташ не акредитований належним чином при UNIDO і не має відповідної акредитаційної картки від австрійського Міністерства закордонних справ – тобто не вважається особою, на яку поширюються привілеї дипломата, включно з імунітетом.

Суди попередніх інстанцій не визнали дипломатичного імунітету Фірташа, однак Вищий земельний суд Відня у кримінальних справах повернув справу на розгляд у першій інстанції, зобов'язавши суд самостійно визначити, чи визнавати дипломатичний імунітет Фірташа.

У посольстві Білорусі в Австрії не відповіли, чим саме займається Фірташ у статусі радника постпреда Білорусі при міжнародних організаціях.

Також невідомо, чи було призначення Фірташа радником у Відні погоджене із самопроголошеним білоруським президентом Александром Лукашенком або урядом у Мінську і з чиєї саме ініціативи українець почав працювати на цій посаді.

Нагадаємо, Дмитра Фірташа затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро, після чого він оскаржував свою екстрадицію в США. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

16 червня 2023 року стало відомо, що австрійський суд виніс рішення на користь Фірташа у справі щодо вимоги екстрадувати його в США за звинуваченням у корупції.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Відповідно до рейтингу Forbes, Іван Саввіді та його родина володіють 1,7 млрд доларів — 71 місце серед російських олігархів.
13 лютого, 17:30
Опінії
Статки Ахметова під час кривавої війни зросли на 437 мільйонів доларів!
16 січня, 16:15
Кримінал
Електроенергію, яку отримало підприємство Коломойського, продали учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії
11 січня, 17:42
Політика
Ахметов продовжує грабувати українців та скуповувати нерухомість за кордоном.
30.11.2023, 17:34
Спорт
Один з основних гаманців путінського режиму продав футбольний клуб «Челсі» за астрономічну ціну. Гроші планував віддати Біньяміну Нетаньягу.
29.11.2023, 10:09
Політика
Вартість спортбази на Прикарпатті, будівництво якої триває з 2019 року, може перевищити пів мільярда
25.11.2023, 11:37