Більшість спійманих у серпні на корупції — судді

ПОЛТАВА
12.09.2018, 17:36

НАБУ та САП відзвітували про свою діяльність — наразі детективи розслідують 644 кримінальні провадження, при цьому 161 особі вже повідомили про підозру у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень.

У відомстві зазначають, що, зокрема, статус підозрюваних отримали один із суддів Господарського суду Івано-Франківської області (взяв хабар 5 тис. євро в обмін на обіцянку не змінювати арбітражного керуючого у господарській справі про банкрутство підприємства); в.о. голови одного з судів Вінниччини (отримав 20 тис. грн за закриття адмінпровадження); суддя одного із районних судів Луганської області (отримав 10 тис. грн за непритягнення громадянина до адмінвідповідальності); суддя одного із районних судів Київської області (отримав хабар за непритягнення громадянина до адмінвідповідальності); суддя Апеляційного суду Черкаської області (хабар 30 тис. грн).

Окрім цього, у серпні повідомлено про завершення досудового розслідування та відкрито матеріали для ознайомлення вісьмом підозрюваним у заволодінні 259,2 млн грн, призначених для реалізації низки національних проектів; голові однієї з сільських рад Києво-Святошинського району Київської області (90 тис. дол. за затвердження детального плану території садибної житлової забудови); судді Баришівського районного суду Київської області (2,5 тис. дол. США в обмін на рішення у цивільній справі про забезпечення позову).

Наразі у судах перебувають 155 справ від НАБУ і САП, в яких статус обвинувачених отримали 244 особи.

Так, минулого місяця детективи завершили розслідування, а прокурори скерували до суду обвинувальні акти стосовно дій таких осіб:

·колишнього заступника начальника фінансового управління АК "Харківобленерго" та екс-першого заступника генерального директора КП "Харківводоканал" у справі щодо завдання понад 19,6 млн грн збитків АК "Харківобленерго" (65% акцій належать державі) — ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України;

·колишнього в.о. голови правління "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту" у справі щодо завдання 8,8 млн грн збитків підприємству (100% акцій ПрАТ належать державі в особі Міністерства інфраструктури України) — ч. 2 ст. 364 КК України;

·чотирьох служителів Феміди: судді Господарського суду Харківської області, яка ухвалила рішення на користь приватного підприємства-учасника схеми з розкрадання газу ПАТ "Укргазвидобування" — ч.2 ст.364 та ч.1 ст.375 КК України; голови одного з міських судів Донецької області — ч.3 ст.368 КК України; судді Окружного адміністративного суду міста Києва — ч.3 ст.368 КК України; судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровськ — ч.4 ст. 368 КК України.

За даними НАБУ: https://nabu.gov.ua/novyny/bilshist-iz-vykrytyh-na-korupciyi-u-serpni-suddi-pidsumky-roboty-nabu-i-sap

вибір редакції
Читайте також:
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40