Бізнес-партнера Коломойського оголосили в розшук

КРИМІНАЛ
25 січня, 15:39
Михайло Кіперман
Михайло Кіперман

НАБУ оголосило в розшук бізнесмена Михайла Кіпермана та ще двох фігурантів у справі розкрадання в «Укренерго».

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Також відомо, що разом із ним розшукують ще двох осіб, причетних до організації схеми із розкрадання грошей «Укренерго».

«Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваних у кримінальному провадженні Кіпермана Михайла Юрійовича, Кондрашова Дмитра Олександровича та Фролову Юлію Миколаївну» - заявили у відомстві.

№ п/п

Фото

Інформація про підозрюваних

1.

Бізнес-партнера Коломойського оголосили в розшук_1

Кіперман Михайло Юрійович, 15.10.1975 р.н., підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України;

2

Бізнес-партнера Коломойського оголосили в розшук_3


Кондрашов Дмитро Олександрович, 15.10.1984 р.н., підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України;
3

Бізнес-партнера Коломойського оголосили в розшук_5

Фролова Юлія Миколаївна, 24.04.1979 р.н., підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364-1 КК України.

В рамках даної справи правоохоронці розкрили схему заволодіння електричною енергією «Укренерго».  Її вартість склала понад 716 млн гривень.

24 січня Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту бізнесмена Михайла Кіпермана, якого НАБУ і САП підозрюють у справі про схему із заволодіння електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» на суму понад 716 млн грн та легалізації коштів.

Таке рішення ухвалила слідча суддя ВАКС Леся Федорак.

«24 січня 2024 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід організатору злочинної схеми по заволодінню електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів. Суд задовольнив клопотання та обрав указаному підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу», – інформує прокуратура.

Клопотання розглядала слідча суддя ВАКС Леся Федорак. На засіданні прокурор САП зачитав листування, які нібито підтверджують контроль Кіпермана над ТОВ «Юнайтед Енерджі» та іншими компаніями-фігурантами розслідування.

НАБУ і САП повідомили бізнесмену Михайлу Кіперману та іншим про підозру у заволодінні понад 716 млн грн. За даними слідства, у березні 2022 року ТОВ «Юнайтед Енерджі» закупила в «Укренерго» електричну енергію на суму понад 716 млн грн. Попри наявну заборгованість компанії перед товариством, керівник відповідного департаменту «Укренерго» не зупинив продаж. При цьому гарантом оплати виступив один із комерційних банків, а рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно і з порушенням процедури.

Надалі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми, який також є бізнес-партнером учасника справи НАБУ і САП про розкрадання коштів ПриватБанку. Гроші за поставлену електроенергію «Укренерго» так і не одержало. Коли ж звернулось до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримало відмову.

НАБУ і САП змогли заарештувати 721 млн грн, які перебували на рахунках залучених до злочинної схеми компаній. Крім того, у межах міжнародного співробітництва також заблоковано кошти на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії у двох європейських країнах.

Читайте також:
Політика
Державний інспектор Львівської митниці Юлія Дрига, яка засвітила одяг і аксесуари вартістю $8 тис., нічого з цього не внесла до декларації.
вчора, 15:09
Політика
Обсяг відмивання грошей завдяки агроекспорту перевищив $7 млрд.
12 квітня, 11:12
Політика
«Зерновий коридор» може зникнути через масову корупцію в Держпродспоживслужбі
12 квітня, 09:04
Кримінал
Унаслідок реалізації схеми бюджету завдано збитків на суму 159,5 млн гривень.
11 квітня, 18:41
Кримінал
ВАКС продовжив до 26 травня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову Полтавської ОДА Валерія Головка.
11 квітня, 15:18
Кримінал
Державі завдано збитків на 26 млн грн
11 квітня, 09:24