Бізнес закликає Зеленського зупинити «маски-шоу» з боку тилових силовиків

ПОЛІТИКА
21.11.2023, 14:27
Бізнес закликає Зеленського зупинити «маски-шоу» з боку тилових силовиків

Після того, як Зеленський доручив зупинити свавілля силовиків проти бізнесу, ситуація лише погіршилась.

Громадський рух «Маніфест 42» вимагає виконання доручення Володимира Зеленського, яке було дане на зустрічі з бізнесом 30 червня, й зупинити свавілля тилових силовиків у вигляді «маски-шоу» з автоматниками, необґрунтованих арештів рахунків, конфіскації майна та коштів, тисяч «порожніх» кримінальних справ та інших проявів корупційного тиску.

Про це йдеться у заяві голови правління громадської спілки «Маніфест 42» Сергія Позняка.

За його словами, за 5 місяців, що минули після президентського доручення, проблема лише загострилась. Зокрема, частка кримінальних справ проти бізнесу, які порушуються правоохоронцями без подальшої передачі до суду з обвинувальним актом, сягнула історичного максимуму – 77%.

«Абсолютна більшість цих справ використовується тиловими силовиками виключно для корупційного тиску на бізнес. Водночас кількість закритих справ проти бізнесу перебуває на історично найнижчій позначці — у 5 разів менша, ніж до вторгнення. «Завислі» справи потрібні корупціонерам для того, щоб ще більше тиснути на бізнес» — наголосив Позняк.

Як вказує державна статистика, тилові силовики, користуючись абсолютною безкарністю, перейшли всі межі, додав очільник «Маніфест 42».

«На цьому тлі дуже дивно виглядають заяви окремих осіб, які тимчасово виконують державні функції, щодо відсутності проблеми. Якщо дослівно, «у 90% випадків в іншій країні підприємець міг би вже бути у вʼязниці» — підкреслив він.

Відтак, громадський рух «Маніфест 42» вимагає оприлюднення імен підприємців та назв компаній, про злочини яких стало відомо заступнику голови Офісу Президента з питань економіки. Йдеться про злочини, за які передбачене позбавлення волі, а за приховування інформації про них також передбачена відповідальність згідно Кримінального кодексу.

«Водночас ми вимагаємо розгляду справ корупційного тиску на бізнес на предмет зловживань тилових силовиків. У цьому контексті завдання Президента України не просто не виконане — воно проігнороване.

Перевертні у погонах обкладають бізнес корупційними податями, нахабно блокують діяльність компаній, крадуть майно під час обшуків, а уповноважені особи Офісу Президента роблять вигляд, ніби нічого не відбувається» — зазначив Позняк.

Тож, рух «Маніфест 42» закликає президента забезпечити виконання Конституції, а саме її 42 статті, яка гарантує право на підприємницьку діяльність.

«Порушення Основного закону в умовах війни наносить непоправну шкоду економіці держави, яка в умовах війни й без того перебуває у надскладному становищі» — підсумували в організації.

«Маніфест 42» – громадський рух, створений бізнесом для захисту від свавілля тилових силовиків, корупційних чиновників та суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Провідний виробник російських вантажівок невдовзі лишиться на самоті із санкціями. Звісно, якщо китайці з індусами не підкинуть підшипників.
16 лютого, 13:43
Економіка
Знадобилося 12 років, щоби американський техногігант зумів обігнати конкурентів у виробництві. Друге місце на ринку смартфонів за Samsung.
19 січня, 12:31
Економіка
Вартість американського технологічного гіганта на сьогодні становить становила $2 трильйони 903 мільярди. Це справжній світовий рекорд!
14 січня, 07:59
Економіка
Чиновники з політиками заховалися за новий скляний «берлінський мур» і не помічають проблем населення. Криза дедалі поглиблюється.
11 січня, 14:57
Економіка
Все завдяки шаленим продажам своєї продукції на ринку ресурсної федерації московії. У Пекіні підраховують багатомільярдні прибутки.
31.12.2023, 18:08
Світ
До рейтингу найбагатших людей світу від Bloomberg потрапив один українець — олігарх Рінат Ахметов
28.12.2023, 17:25