Близький до Коломойського міністр культури України намагається скасувати закон про мову – В'ятрович

ПОЛІТИКА
10 березня, 21:32
Міністр-маріонетка
Міністр-маріонетка
Фото: Лігабізнесінформ

Олександр Ткаченко розповсюджує байки про бабусь, яких можуть оштрафувати за незнання української мови.

Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко публічно виступає за ревізію закону про мову.

На цю парадоксальну ситуацію звертає увагу ексдиректор інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович у дописі на сторінці у ФБ.

“Ткаченко чи не єдиним високопосадовцем, який публічно виступає за ревізію закону про мову. По суті, близький до Коломойського Олександр Ткаченко протиставив себе не лише українському суспільству, але й своїм колегам у владі, в тому числі й президенту Зеленському”, – написав В'ятрович.

Зокрема Ткаченко повністю провалив передбачене законом про мову запровадження державних безкоштовних курсів української і саботує подання до Кабміну проєкту програми сприяння опануванні державної мови. Також чиновник  ігнорує думку експертів, не зважає на протести і попередження, що його дії розколюють країну.

“Ба більше, сьогодні, всупереч публічній позиції “гаранта”, мовного омбудсмена і колег з уряду Ткаченко знову заявив про підтримку законопроєкту Потураєва. Який він, схоже, підтримує більше, ніж сам Потураєв”, – зазначив Вятрович.

Нардеп також звернув увагу, що міністр, який так любить розповідати про потребу протидії російським фейкам, укотре у якості аргументу за ревізію мовного закону ретранслював московську страшилку про «бабусь із Одеси чи Харкова», яких штрафуватимуть за незнання української. “Хоча чудово знає, що штрафи накладаються не за незнання мови, а за відмову надавати послуги українською. І не на фізичних осіб, а на підприємства. І не за будь-які порушення, а лише за повторні”.

Читайте також:
Якщо Вас захочуть убити в центрі Києва, то поліція не допоможе!
20 березня, 14:30
На посаду членів ВРП претендують 34 судді, серед них ті, які перебувають на лаві підсудних Вищого антикорупційного суду та судді Майдану.
05 березня, 18:38
Законодавчі ініціативи народних обранців із партії "Слуга народу" продовжують вражати уяву громадян, як і рішення, прийняті "гарантом".
05 лютого, 11:23
Вважаєте, історії про «смотрящих» у минулому?
12 січня, 12:10
З часу запровадження реформи структурних підрозділів МВС минуло 5 років, однак поліція і надалі є карально-репресивним органом.
03.11.2020, 10:18
В Україні остаточно знищено верховенство права і законності.
29.10.2020, 14:13