Created with Sketch.

Bloomberg: Східна Європа втрачає віру у Західну

26 лютого, 14:54
Фото: Bloomberg

Чим довше триває російська агресія, тим гострішими стають внутрішні проблеми всередині ЄС. Вихід тільки один: усіляко допомагати Україні!

Про це йдеться у редакційному матеріалі одного з впливових американських бізнес-видань Bloomberg. Автори наголошують: якщо росія переможе, багато жителів колишнього соціалістичного табору більше ніколи не довірятимуть своїм західним сусідам.

Країни Європейської спілки вже кілька місяців обговорюють — варто закуповувати зброю за межами блоку чи ні? Адже наразі ЄС не виконує зобов'язань щодо постачання Україні 1 мільйона артилерійських снарядів наступного місяця.

Уряд Франції, наприклад, стверджує, що кошти мають бути спрямовані здебільшого на розвиток європейської оборонної промисловості у довгостроковій перспективі. Водночас деякі східні країни, які вже багато років б'ють на сполох із приводу російської загрози, стурбовані тим, як великі та багатші західні держави недостатньо активно поповнюють свої арсенали.

У Таллінні, Ризі, Вільнюсі, Варшаві, Празі та Бухаресті також нарікають, що Берлін із Парижем заважають Україні розширити свої можливості, отримавши зброю дальнього радіуса дії. На думку країн зі Східного флангу НАТО, підтримка Україні потрібна зараз, а не 2027 року, коли промисловість почне зростати.

Зокрема, міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, основна проблема полягає у відсутності стратегічної мети. Натомість Україні намагаються допомогти частинами (буквально по крапельці раз на місяць — прим. ред.).

Лідери східноєвропейських країн кажуть, що вони теж хочуть підняти європейську промисловість, але це має поєднуватися з тим, чого сьогодні відчайдушно потребує Україна з огляду на темпи переозброєння росії. Москві допомагають Тегеран, Пхеньян, Дамаск і почасти Пекін.

«Ми знаємо, що росіяни перейшли на військові рейки, а ми все ще знаходимося у мирному часі. Так далі бути не може, це загрожує нам поразкою», — днями заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Хоча більша частина гніву спрямована у бік президента Франції Емманюеля Макрона, чиновники кажуть, що Німеччина також має робити більше для допомоги Україні, як і Італія, Іспанія та інші країни, використовуючи активніші запаси зброї. На думку того ж таки Ландсберґіса, це питання спільної роботи всіх — і Сходу, і Заходу.

«Є речі, які б Європа могла зробити, щоби посилити підтримку України. Ми могли б перенаправити все виробництво, яке ми маємо на континенті, на військові потреби України, ми могли б залучити ресурси, щоби мати можливість закуповувати за кордоном життєво важливі речі, необхідні Україні, такі як боєприпаси, якщо ми не в змозі виробляти їх самі... Але річ у тому, що ми не можемо домовитися навіть про це», — заявив очільник МЗС Литви.

Водночас «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як усе гучніше на Заході, особливо в Європі, звучать слова про озброєну відсіч агресору зі Сходу. Миритися із діями росії скоро буде невелика меншість.

Читайте також
Країни «Великої двадцятки» обирають перемогу РФ
Політика
Опозиція всередині Компартії Китаю радіє обранню Трампа
Політика
Польща закрила консульство московії в Познані
Політика
Вірменія повертається в орбіту Ірану
Політика
Україна має спершу приєднатися до НАТО, а потім до ЄС
Політика
Прем'єр Моді як останнє рятівне коло Зеленського
Політика