Борець, який кинув виклик Усику, розповів про своє патріотичне виховання

ПОЛІТИКА
11 травня, 15:45
Богдан Грицай
Богдан Грицай
Фото: nash-nyc.com

Батько-атовець, син Головного командира УПА і тренер-патріот – люди, на яких рівняється борець Богдан Грицай.

Борець вільного стилю Богдан Грицай, який зробив публічну заяву щодо антиукраїнських висловлювань Олександра Усика, розповів в інтерв’ю «Главкому», як формувалися його патріотичні почуття і що його тато брав активну участь в російсько-українській війні.

«В рідній Шепетівці на Хмельниччині я як активний хлопчик я перепробував чимало видів єдиноборств – дзюдо, бойове самбо, вільна боротьба, – каже Богдан. – Проте не сказав би, що там демонстрував щось видатне. Так, боровся аби боротися. Аж поки мені не запропонували переїхати до Києва, в спорт-інтернат. Тоді він називався республіканським вищим училищем фізичної культури, а нині то – коледж імені Івана Піддубного.

Грицая туди запросив нинішній директор навчального закладу, а тоді тренер-викладач з вільної боротьби Олексій Семенюшко.

«ВЩось він у мені побачив і мені така увага дуже сподобалася. Не лише мені, а й батькам. Вони мене майже вигнали до Києва. Бо в Шепетівці у мене особливого майбутнього не було. Я виділявся хіба на рівні чемпіонату області», – згадує борець.

Та варто було спортсмену приїхати до Києва, півтора року потренуватися в Семенюшка і Степана Захарківа, як став призером чемпіонату України. А в 2011 році став чемпіоном України серед кадетів і поїхав на світову першість у цій віковій групі. Там посів сьоме місце.

А ще Олексій Семенюшко вчив своїх хлопців не зациклюватися на спорті, а розвиватися як особистість. Він допоміг сформуватися. Бійців водили по музеях, театрах, наполягали, щоб вони багато читали.

Патріотичному вихованню в коледжі приділяється величезна увага.

На історичну тематику з бійцями постійно говорили самі тренери.

«Дуже великий вплив на нас мало живе спілкування з сином головного командира УПА – Юрієм Шухевичем і директором видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іваном Малковичем. Мене вразило, наскільки віддані ці люди справі, якою займаються», – додає Богдан Грицай.

Власне, патріотом України я відчув себе вже в Києві і під впливом тренера Семенюшка. Хоча не тому, що він щось нав’язував. Просто доносив інформацію, чого інші, зокрема в шепетівській ДЮСШ, не робили.

«Звичайно, якесь наївне, дитяче бачення, коли у 13 років їхав з рідного міста, в мене було. Бо ж батьки теж завжди ставилися до України з великою шаною. Коли в 2014 році розпочалася російсько-українська війна, тато, який до того працював механіком, пішов добровольцем, відвоював у ракетних військах три роки. Зараз вже демобілізувався», – розповів спортсмен.

Спортсмен також згадав свою участь в подіях на Майдані в 2013-14 роках:
«Звичайно, я брав у тих подіях певну участь. Наскільки це нам тоді дозволялося. Тренери Семенюшко і Захарків їздили в центр Києва разом зі всім відділенням вільної боротьби. Дуже вразила 700-тисячна хода 1 грудня 2013-го. Пригадую, як ми з хлопцями допомагали робити перші барикади. Мене тоді сильно вразила згуртованість людей. Не очікував, що така велика кількість народу хотіла змін. Пізніше, коли розпочалася жорстка фаза, ми теж брали в ній участь. Жбурляли бруківку».

Як відомо, Український борець викликає боксера Олександра Усика на бій без правил.

Таким чином Богдан Грицай відреагував на відео Усика, в якому він нібито нокаутував так званого «диванного експерта», який критикує того, очевидно, за проросійські висловлювання під час війни.

Наразі Усик не відреагував на заяву Богдана Грицая.

Читайте також:
Посадових осіб Державного бюро розслідувань підозрюють також у псуванні пам'яток історії і культури».
25 травня, 17:11
Акція відбулася на Майдані Незалежності у Києві та ще у понад 30 містах України.
24 травня, 19:54
Також українська сторона відкинула можливість закріплення «особливого статусу» тимчасово окупованих територій Донбасу в Конституції.
21 травня, 20:29
У партію увійшли депутати як з різних політичних сил, так і безпартійні.
21 травня, 15:05
«Важко вести розслідування, коли є всі шанси вийти на самих себе».
18 травня, 20:54