БПЛА Bayraktar Akinci може запускати ракету Cakir

СВІТ
14.08.2022, 10:25
БПЛА Bayraktar Akinci може запускати ракету Cakir

Ракета Cakir, має радіус дії понад 150 кілометрів

На озброєння ЗС Туреччини надійшли серійні багатоцільові безпілотники Bayraktar Akinci. Три ударні безпілотні літальні апарати поповнили арсенал Командування Повітряних сил Туреччини, повідомили в міністерстві національної оборони Туреччини.

Bayraktar Akinci – безпілотник, який виробляє турецька компанія Baykar Makina. БПЛА комплектується двома турбогвинтовими двигунами АІ-450Т, розробленими українським підприємством ДП «Івченко-Прогрес».

Під час тестового польоту БПЛА Akinci підняли на висоту 11500 метрів. Він пробув у повітрі 25 годин 46 хвилин, побивши рекорд турецької авіації.

Як заявляють у компанії, безпілотник зможе здійснювати політ на висоті 12 200 метрів та нести до 1500 кг озброєння.

Bayraktar Akinci – це висотний безпілотний літальний апарат тривалої дії або UCAV Hale. Це один із найсучасніших безпілотних бойових літальних апаратів у світі.

БПЛА Bayraktar Akinci може запускати ракету Cakir_1

Технічні характеристики Akinci UCAV:

  • Максимальна злітна вага 5,5 тонн.
  • Потужність від 450 до 750 к/с.
  • Довжина 40 футів.
  • Розмах крил 65,7 футів.
  • Висота 13,5 футів.
  • Крейсерська швидкість 240 км/год.
  • Максимальна швидкість 361 км/год.
  • Запас ходу 7500 км.
  • Витривалість 25 годин.
  • Стеля обслуговування складає 12200 футів.

Маючи унікальну структуру зі скрученим крилом, Akinci має високу витривалість у польоті завдяки повністю автоматичному управлінню польотом та системі автопілота з потрійним резервуванням.

БПЛА Bayraktar Akinci може запускати ракету Cakir_3

Безпілотник Akinci оснащений власним радіолокатором з активною електронною сканувальною решіткою, радаром GMTI, системою спостереження, подвійною супутниковою системою зв’язку, засобами радіоелектронної боротьби, комплексом сигнальної розвідки та супутниковим зв’язком.

У червні 2019 року після завершення етапу попереднього проектування Akinci розпочав наземні випробування з українським турбогвинтовим двигуном. UCAV завершив свій перший політ у 2019 році, а перші три одиниці надійшли на озброєння Збройних сил Туреччини у серпні 2021 року.

Багатоцільовий безпілотник Akinci може запускати розроблену Roketsan ракету Cakir, яка має радіус дії понад 150 кілометрів. У мережному середовищі він зможе контролювати ракети Cakir, запущені з інших наземних платформ. Дальність ураження ракет Akinci перевищує дальність ураження ППО багатьох фрегатів та есмінців.

Успіх безпілотників Bayraktar Akinci і TB2 не тільки зміцнить військову міць Туреччини, а й стане великим активом країни на прибутковому ринку оборони.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що турецька компанія Baykar Makina має намір збудувати в Україні не просто завод із виробництва ударних безпілотників Bayraktar TB2, а й створювати на ньому нову модель – безпілотний винищувач Bayraktar Kizilelma.

Джерело

Читайте також:
Війна
Сили оборони України наразі мають у своєму розпорядженні близько 50 американських далекобійних ракет ATACMS
20 листопада, 16:51
Світ
Єменські хусити мають сучасне озброєння, включаючи ракети, які здатні демонструвати ефективні можливості
16 листопада, 16:16
Війна
Згідно з даними медіа, половина снарядів, які рф використовує у війні проти України, надходять з Північної Кореї.
05 жовтня, 18:15
Війна
Ми сам на сам з ошалілим від крові замордованих людей ворогом. Американський уряд не хоче допомагати Україні здобувати перемогу на полі бою.
17 вересня, 14:53
Світ
Дії терористів ЦАХАЛ викликають занепокоєння у союзників.
14 вересня, 10:24
Війна
Не варто розглядати розробку фронтових інженерів як своєрідну диво-зброю. Так зване «Wunderwaffe» має короткочасний ефект у бою.
13 вересня, 19:29