В Україні хочуть виготовляти безпілотний винищувач Bayraktar Kizilelma

ЕКОНОМІКА
12.08.2022, 09:15
В Україні хочуть виготовляти безпілотний винищувач Bayraktar Kizilelma

Прототип нового бойового безпілотника, який планують виробляти в Україні, представили у березні 2022 року

Турецька компанія Baykar Makina має намір збудувати в Україні не просто завод із виробництва ударних безпілотників Bayraktar TB2, а й створювати на ньому нову модель – безпілотний винищувач Bayraktar Kizilelma. Про це розповів гендиректор Baykar Makina Халук Байрактар в інтерв’ю Фонду «Повернись живим».

Очільник компанії-виробника «Байрактарів» заявив, що бачить Україну як стратегічного партнера, хоче зробити виробничою базою та має довгострокові плани щодо спільних проєктів.

Так, Baykar Makina розпочала будівництво фабрики в Україні, дослідницького центру та центру передового виробництва, де планують виробляти всі системи: не лише фюзеляж, але й електроніку, програмне забезпечення тощо.

«У нас було таке бачення. У зв’язку з цим наші інвестиційні плани просуваються прямо зараз. Для цих угод ми перебуваємо на етапі планування проєкту. Незабаром ми також хочемо розпочати реальні інвестиції», — сказав Халук Байрактар.

Підприємець розповів, що у компанії вже є структура та технічна інженерна команда, яка працює на підтримку України.

«Наше бажання – щоб одного дня на заводі в Україні ми змогли створювати Bayraktar TB2, Bayraktar Akinci, а також новий Bayraktar Kizilelma – безпілотний винищувач», – сказав він.


Довідково

Bayraktar Kizilelma («червоне яблуко») –  реактивний надзвуковий малопомітний палубний БПЛА з українським двигуном, що розробляється турецькою оборонною компанією Baykar Makina. Прототип нового бойового безпілотника показали у березні 2022 року.

Злітна маса безпілотника Bayraktar Kizilelma становить 6 т.

Він здатний брати на борт 1,5 т корисного вантажу. Радіус дії нового ударного дрона становить 500 морських миль. Заявлена ​​автономність роботи дорівнює 5 годин. Розробники стверджують, що з появою Bayraktar Kizilelma “правила гри” у сфері бойових дій у повітрі зміняться.

Технічні характеристики:

  • Максимальна злітна маса: 6 т.
  • Автономність: 5 годин.
  • Гранична висота: 10,6 км.
  • Радіус дії: понад 900 км.
  • Швидкість: 0,6 Маха (у перспективі 1,2 Маха).
  • Вантажопідйомність: 1,5 т.
В Україні хочуть виготовляти безпілотний винищувач Bayraktar Kizilelma_1

Bayraktar Kizilelma зможе підтримувати зв’язок із багатофункціональними винищувачами-бомбардувальниками F-35, безпілотниками AKSUNGUR, ANKA та TB2-Akinci, а також з розвідувальними літаками ДРЛО.

Він зможе вражати наземні цілі, які вони «бачать», ніби він «бачить» їх сам.


Раніше "Останній Бастіон" повідомляв, що турецька компанія Baykar Makina– виробник ударних безпілотних апаратів Bayraktar – вже зареєструвалась в Україні та придбала земельну ділянку для будівництва. Власники компанії мають намір реалізувати проєкт до кінця, оскільки це було майже їх особисте зобов'язання зробити це виробництво в Україні.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Так, ще нещодавно на чолі планетарних контейнерних перевезень була Німеччина. Але ситуація змінилася: тепер цей титул належить її сусідці.
16 березня, 08:18
Економіка
Гонконзький конгломерат «CK Hutchison» продав порти у центральноамериканській країні нью-йоркським інвесторам. Ціна оборудки — $22,8 млрд.
05 березня, 20:32
Економіка
Високі ціни на харчові продукти не залишають людям грошей на дорогі напої. Популярний німецький виробник джина оголосив про банкрутство.
26 лютого, 08:27
Опінії
Певно, причина у тому, що тютюнові ділки у долі з владою. Насправді ж ситуація трохи складніша за подібний популізм, розрахований на дурнів.
22 січня, 20:38
Економіка
36% бізнесменів вважають, що поточний податковий режим в Україні перешкоджає їхньому розвитку та залученню інвестицій.
20.12.2024, 18:25
Економіка
ФОПи втратили доступ до багатьох послуг, наприклад, неможливо відкрити і закрити ФОП, внести зміни в реєстраційні дані тощо.
20.12.2024, 15:43