Британський бізнесмен Бонем-Картер допомагав Дерипасці обходити санкції

СВІТ
12.10.2022, 13:05
Колаж
Колаж

У Великій Британії затримали бізнесмена Грема Бонем-Картера

Американське слідство підозрює, що він допомагав російському мільярдеру Олегу Дерипасці обходити санкції.

Про це повідомило Міністерство юстиції США.

США збираються вимагати екстрадиції затриманого.

Слідство вважає, що Бонем-Картер здійснював платежі за американську нерухомість Дерипаски та намагався нелегально вивезти твори мистецтва, які належать путінському олігарху, зі США за кордон.

За даними слідства, у 2021 році Бонем-Картер перевів близько $1 млн з російського банківського рахунку компанії, яку він контролював від імені Дерипаски, на банківський рахунок у Нью-Йорку для компанії Gracetown Inc, яка керує житловою нерухомістю Дерипаски у США.

Бонем-Картеру інкримінують три кримінальних правопорушення: змову з метою порушення та обходу санкцій США, порушення санкційного законодавства та шахрайство з використанням електронних засобів.

Кожне з них передбачає максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі.

62-річний британець працює на Дерипаску з 2003 року і, з-поміж іншого, керував маєтками олігарха у Великій Британії та Євросоюзі, включно з будинком на Белгрейв-сквер у Лондоні.

Навіть після запровадження санкцій проти Дерипаски Бонем-Картер продовжив працювати на олігарха й у своїх електронних листах називав його "босом".


Нагадаємо, що в червні навколо російського олігарха Романа Абрамовича спалахнув новий скандал. Ректор Тель-Авівського університету Аріель Порат зізнався, що написав листа американському послу в Ізраїлі на підтримку російського олігарха через те, що Абрамович "пожертвував 50 млн доларів". Фактично це можна вважати хабарем, хоча юридично є допомогою університету.

Такі ж листи підписала ціла низка відомих ізраїльтян.

Глава фракції "Слуга народу", представник України на переговорах з рф Давид Арахамія у своєму лобізмі на підтримку російського олігарха пішов далі.

Його лист із підтвердженням "порятунку Абрамовичем" 400 тис. українців юристи олігарха використовують у судах для скасування санкцій.

І це в той час, як інші прихильники скасування санкцій проти Абрамовича вже зізналися, що фактично отримали хабар за це.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Арахамія не єдиний лобіст Абрамовича в Україні. За інформацією The Wall Street Journal, Володимир Зеленський попросив Президента США Джо Байдена виключити російського олігарха Романа Абрамовича з уже підготовленого списку санкцій, щоб той міг продовжити бути посередником у переговорах з московією.

Читайте також:
Політика
Республіканець Тед Круз збирає голоси сенаторів для заборони президенту Джозеф Байдену відкладати санкції проти атомної енергетики Ірану.
вчора, 17:58
Світ
Китайські державні оборонні компанії відправляли навігаційне обладнання, технології в рф
вчора, 12:19
Світ
2 лютого американський суд вирішив конфіскувати $5,4 млн, які належать підсанкційному російському бізнесмену Костянтину Малофєєву.
04 лютого, 13:01
Світ
Стеля цін на нафтопродукти буде введена в дію 5 лютого 2023 року
04 лютого, 12:24
Опінії
Чому економіка рф залишається такою стійкою після масштабних санкцій?
01 лютого, 15:45
Світ
Агресія росії проти України спричинила кризу в місті Сурат, внаслідок чого тисячі працівників алмазної промисловості втратили роботу.
26 січня, 17:25