Бугайчук: Полтавщина має попрощатися з символами тоталітаризму до листопада

ПОЛТАВА
14.10.2014, 07:49
Бугайчук: Полтавщина має попрощатися з символами тоталітаризму до листопада

Голова ОДА вимагає ретельніше боротися з символами СРСР: «щоб символи тоталітаризму прибрали до 24 листопада, дати увічнення жертв Голодомору 1932-33 років» - заявив він.

Віктор Бугайчук зобов’язав керівників районів та підзвітних установ «належним чином підготуватися до відзначення в листопаді річниці Голодомору-геноциду та усунути до того часу символи тоталітаризму».

Відповідна заява розміщена на офіційному сайті облдержадміністрації. При цьому нових розпоряджень з цього приводу адміністрацією видано не було.

Віктор Бугайчук спирається на власне розпорядження № 323 від 18 серпня цього року „Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Полтавської області”. Воно передбачає у всіх районах усунути наслідки панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території області. Проте документ носить рекомендаційний характер.

За даними моніторингу, ідеться в заяві ОДА, «заходи з усунення різноманітних пам’ятників організаторам репресій в Україні вживаються повільно».

За відомостями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю на Полтавщині на хвилі Революції Гідності в лютому-березні цього року демонтовано 42 пам’ятники В. Лєніну.

За інформацією управління культури облдержадміністрації, на сьогодні в області з 226 пам’ятників В. Лєніну, які були взяті на облік як пам’ятки культурної спадщини, демонтовано 109, залишилося – 117.

«Знесені пам’ятники Лєніну в Оржицькому, Полтавському районах та в містах: Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді. Лідерами з демонтажу пам’ятників В.Лєніну є райони: Глобинський – 10, Хорольський, Шишацький – по 9, Котелевський – 7 - розповів Олег Пустовгар, керівник Департаменту ОДА.

Найбільше пам’ятників залишилося в районах: Глобинському – 11, Кременчуцькому та Семенівському – по 8, Миргородському, Новосанжарському, Хорольському – по 7.Жодного пам’ятника не демонтовано в Козельщинському, Лубенському, Чорнухинському районах та в місті Комсомольську.

Із 144 пам’ятників іншим діячам комуністичного режиму демонтовано 46, залишилися – 98.

До дрібніших за монументи символи епохи – барельєфи, інсталяції, тощо – в заяві увага не привертається.


Читайте також:
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
вчора, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
вчора, 09:45
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
13 лютого Полтаву має відвідати прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
12 лютого, 17:23
40% родин на Полтавщині одержують держпідтримку під час оплати житлово-комунальних послуг.
12 лютого, 15:05
Договіри оренди земельних угідь між Кременчуцькою районною державною адміністрацією і фермерським господарством визнано недійсним.
12 лютого, 10:00