Бути людяним – це не підставляти щоку

Опінії
11.06.2023, 17:17
Бути людяним – це не підставляти щоку

Українці надто довго були толерантними й доброзичливими до чужинців. Настав час нарешті подумати про себе і свою знедолену націю.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Одна Нобелівська лауреатка засумнівалася, що українці людяні, бо дозволили собі чорний гумор – при чому шикарний гумор щодо знаменитої акули. Не знаю, може, там статуетка на голову тисне?

Може умови її отримання з іншими лауреатами з інших специфічних держав до такої риторики зобов'язують. Але... але я не знаю людяності більшої ніж зараз в українців до українців!

Як люди готові перетнути лінію фронту (!), щоби забрати чужого кота чи собаку. Щоби встигнути виловити лежачого діда чи незнайому бабцю.

Хто рятує чужу корову, бо корова то справжній скарб і ціла інвестиція?

Коли я зайшла на "Нову пошту" за 5 хвилин зустріла мінімум трьох людей, які відправляли великі коробки "на Херсон". Біля місцевого "ПриватБанку" збирали фуру допомоги на Херсон, а молодесенька баристка вранці розказала, що забирає собаку, порятовану з Херсона.

І це лише наш маленький київський мікрорайон! Розкажіть про людяність людям, які підставляли плече не раз і не двічі, тим, хто кричав від болю, молився, плакав, а за 5 хвилин брав себе у руки і з холодним спокоєм тіг допомогу ЗСУ, людям, які опинилися в окупаційному оточенні, пораненим, сиротам.

Хто ціною свого життя і на власній машині вивозив із сіл на Київщині незнайомих людей, – своїх людей. Хто віддавав кошти, які тяжко збиралися на квартиру, машину і заміський будинок на потреби підрозділу ЗСУ десь на важливому відтинку.

Ми людяні до себе. До ближнього.

Але зараз мурашки біжать по спині, коли міський голова Олешок розказує про те, як виловлюють у Дніпрі тіла. Тіла наших людей, які пройшли сім кіл пекла і загинули найстрашнішою смертю.

Наші вороги відібрали у людей човни, аби ті не могли доплисти до своїх на нашу лінію фронту. А розмиті кладовища, родичі скількох українців Півдня зараз плаватимуть у трунах Дніпром?

Це ж нелюдяно і зовсім не по-християнськи. Адже бути людяним – це не підставляти щоку, аби по ній постійно били й вибивали зуби.

Це зробити так, аби акти насилля були неможливі, та щоби ти міг постояти за себе. Щоби ваша громада діяла як великий і потужний вулик: «Не лізь сюди, а то покусаю!».

За таке не дадуть Нобелівську премію миру, але треба бути чесним перед собою. Час політичної травоїдності минув і треба вміти стояти за себе.

Наша людяність та здоровий гумор головні маркери, чому ми не держава на літеру "Р" і не маємо шансу нею стати. Тому, якщо у когось є серйозні страхи, бо хтось запостив фотку акули – поспілкуєтеся про свої фобії з психотерапевтом; кажуть, медицина помагає.

Читайте також:
Опінії
Війна еволюціонує. Ворог еволюціонує. Армія еволюціонує. Еволюціонує зброя. Цивільним доведеться теж.
09 квітня, 16:08
Війна
Чи тільки їх родинам і волонтерам?
08 квітня, 11:16
Кримінал
СБУшник через посередника отримав від керівника підприємства 20 тисяч доларів і був затриманий працівниками ДБР.
26 березня, 10:08
Війна
Прифронтовий обласний центр українського Півдня не спить, його заводи працюють. Без президентів можна обійтися, а без людей ні.
11 січня, 19:06
Опінії
Етнічна українська нація (титульна нація) є основним елементом етнонаціональної структури українського суспільства.
13.11.2023, 07:35
Опінії
Кожного дня один вчинок пише наше місце в одній із книг. Перша, як сонячний промінь, тоді як друга, темніша за найчорніший день.
25.10.2023, 19:24