«Це наша земля»: попри тиск держави, словенці створюють спеціальні підрозділи, аби захистити кордон від мігрантів

СВІТ
11.08.2019, 05:02
«Це наша земля»: попри тиск держави, словенці створюють спеціальні підрозділи, аби захистити кордон від мігрантів

В Словенії вибухнув скандал навколо діяльності «народних дружин» із охорони державного кордону.

Словенське Міністерство внутрішніх справ вимушено було прокоментувати існування самодіяльних «прикордонників» після публікацій в ЗМІ та лівих активістів, повідомляє «Балканський оглядач».

Заява Міністерство внутрішніх справ з’явилася після оприлюднення відкритого листа правозахисної промігрантської організації «Alternativna akademija», в якому було розкритиковано толерування державою заходів із самоорганізації населення по охороні кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія продовжує тиснути на Угорщину і готує позов до суду: вимога – скасувати закони «Стоп Сорос»

Ліві активісти згадали про «Штирійську гвардію» та «Сільську варту», які за власною ініціативою контролюють кордон. Метою «народних прикордонників» є протидії перетину кордону незаконними мігрантами.

Згадана «Сільська варта» діє у регіоні Біла Країна на кордоні Словенії та Хорватії. Кожен день «патруль» з кількох «сільських охоронців», одягнених в камуфляж, перевіряє прикордонну територію, оскільки словенсько-хорватський кордон у цьому районі перетинає багато мігрантів.

«Народні прикордонники» стверджують, що вони неозброєні, але за повідомленням окремих ЗМІ вони все ж таки використовують зброю, наприклад, щоб стріляти в повітря, відлякуючи мігрантів.

В своєї заяві Міністерство внутрішніх справ пообіцяло «продовжити стеження» за всіма подібними об’єднаннями та вживати відповідних заходів у разі вчинення ними кримінальних злочинів чи проступків. Водночас у МВС зауважили, що в рамках закону для захисту державного кордону поліцейські можуть користуватися допомогою громадян.

Читайте також:
Японія добре вивчила уроки Другої світової війни, а відтак не має жодних намірів повертатися до мілітаризму та військових загарбань.
20:05
Екстрадиція учасника бойових дій на Донбасі Вадима Альтмана до РФ суперечить усталеним дружнім грузинсько-українським відносинам.
16:27
На думку експерта, у Лукашенка є чіткий і наразі ефективний сценарій.
вчора, 20:21
Загони угруповання "Ісламська держава", що діє у багатому на нафту і газ північному регіоні Мозамбіку, знову нагадали про себе.
13 серпня, 12:08
Сі Цзіньпін назвав звичку до марнотратства в їжі «сумною і разючою».
11 серпня, 18:21