Частина Сахари потонула
Найбільша за розмірами у світі пустеля потерпає від надмірних опадів. Чи не вперше за історію спостереження Сахара під товщою дощової води.
Приголомшливі кадри з Північної Африки надала метеорологічна агенція Weather Watcher. Зазначається, що сильні дощі затопили пустельні райони у Марокко, Алжирі та Мавританії, постраждала поселення бедуїнів Мерзуґа.
Після тривалих злив посередині посушливого ландшафту на частині Сахари утворилися справжні прісні озера. Наразі фахівці припускають, що опади поповнять запаси підземних вод, якими забезпечуються пустельні поселення.
«Чесно кажучи, такої кількості опадів за доволі короткий проміжок часу ми не бачили від 30 до 50 років. Донедавна у Марокко й Алжирі тривала сильна посуха, через яку фермери кидали свої поля, а у містах і селах вводилися обмеження використання води», — прокоментував стан справ у регіоні провідний марокканський метеоролог Хуссін Юабеб.
Слід зауважити, що зазвичай у пустелях випадає найменше дощів: так, середня кількість опадів у Сахарі становить приблизно 45 літрів на 1 м² за рік. При цьому, за офіційними даними із Марокко, Алжира та Єґипту, лише на початку вересня у деяких районах Сахари випало 99 літрів опадів на 1 м².
А проте, як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», для людей небезпечна не спека, а холод. Кліматичні зміни, спричинені діяльністю людей (інтенсивне сільське господарство та індустріалізація), погіршують погодні умови на планеті.