Для людей небезпечна не спека, а холод, – науковці

СВІТ
07.08.2023, 16:49
Для людей небезпечна не спека, а холод, – науковці
Фото: Google

Кліматичні зміни, спричинені діяльністю людей (інтенсивне сільське господарство та індустріалізація), погіршують погодні умови на планеті.

Про це йдеться у черговому дослідженні, викладеного британськими науковцями на шпальтах загальномедичного тижневика "Lancet", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Вони становили, що теперішнє підвищення рівня атмосферного повітря (разом із тиском – прим. ред.) насправді віщує критичніші наслідки, оскільки спеку невдовзі й надовго замінить холод.

«У 854 міських районах Європи ми оцінили щорічне перевищення у 203 тисяч 620 смертей, пов'язаних із холодом. І тільки 20 тисяч 173 смертей, пов'язаних зі спекою. Фактично, від холоду у 10 разів більше смертей, ніж від спеки. На нашій діаграмі [див. нижче – прим. ред.] подано статистику смертей від холоду (синім) та спеки (червоним) в європейських країнах з урахуванням віку», – повідомили британські науковці.

Не дарма ще норвезький підкорювач Північного Полюса, полярник Руаль Амундсен писав, що людина може звикнути до всього, крім холоду, і очевидно, що з кожним роком ставатиме холодніше, ніж досі.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" не припиняє наголошувати на тому, що на тлі новин про хвилі спеки в Північній півкулі з'являється жахлива перспектива кліматичної катастрофи більшого масштабу.

Для людей небезпечна не спека, а холод, – науковці_1
Читайте також:
Життя
2014 року влада балканської держави почала відновлювати популяцію рогатих парнокопитних ссавців у Південних Карпатах. Нині їх уже 170.
24 травня, 21:45
Світ
Висадити мільярд дерев для порятунку живих істот не вихід. Особливо, якщо рослинність із темним листям, яке притягує сонячне світло.
29 березня, 21:35
Життя
Атлантична меридіональна циркуляція, що відповідає за баланс клімату Землі, прискорено рухається до колапсу. Попередні прогнози застаріли.
11 лютого, 18:19
Світ
Два найбільші міста південноамериканської країни Сан-Паулу і Ріу-ді-Жанейру майже тиждень живуть наче у пеклі. Температура сягає +55°C.
22.11.2023, 21:40
Життя
Температура поверхні та атмосфери нашої планети перевищила показники доіндустріального рівня. Це вперше в історії спостережень.
21.11.2023, 20:29
Світ
Води, які зусібіч омивають холодний материк, під загрозою. Захист Антарктиди й Південного океану — захистити майбутнього всієї планети.
12.10.2023, 15:02