Чехія та Польща охоронятимуть повітряний простір Словаччини

СВІТ
28.08.2022, 10:10
Чехія та Польща охоронятимуть повітряний простір Словаччини

Словаччина уклала угоду, щоб передати свої МіГ-29 Україні

Словаччина підписала угоду, згідно з якою країни-члени НАТО Чехія та Польща охоронятимуть її небо з огляду на те, що Братислава виводить з експлуатації винищувачі МіГ-29. Потенційно це дозволяє передачу МіГів радянського виробництва Україні.

Про це повідомляє агенція Reuters.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив журналістам, що Братислава готова відправити літаки в Україну, але домовленості ще не досягнуто.

“Є політична воля, і є сенс допомогти тим, хто потребує допомоги”, – сказав Надь на авіашоу біля міста Малацки.

“Ця можливість розглядається, і як тільки буде досягнуто домовленості, ми повідомимо вам”, – додав він.

Як відомо, Словаччина вже передала Україні систему ППО С-300, військові гелікоптери Мі, самохідні гаубиці та реактивні системи залпового вогню “Град”. Цього тижня Братислава також заявила, що надішле 30 бойових машин піхоти.

Надь, який оцінив МіГи приблизно в 300 мільйонів євро, сказав, що Словаччина вимагатиме певної фінансової або матеріальної компенсації за свої пожертви.

Рішення передати Україні винищувачі озвучив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Гегер ще на початку липня. Він повідомив про це в ефірі чеського телебачення разом з прем’єр-міністром Чехії Петером Фіалою.

Лідери обох країн оголосили, що з вересня Чехія допоможе Словаччині захищати повітряний простір, поки країна не отримає замовлені літаки F-16. Нові винищувачі мають замінити МіГ-29. 

Читайте також:
Світ
Northrop Grumman називає B-21 Raider першим у світі літаком шостого покоління.
11 листопада, 12:34
Світ
Один безпілотник XQ-58A Valkyrie обійдеться у $3 млн за одиницю.
02 вересня, 06:43
Війна
Можливо існує доволі проста, але критично важлива причина того, чому у Повітряних силах дійсно дуже зацікавлені у Gripen
30 серпня, 10:35
Війна
Україна може отримати винищувачі F-16 ближче до кінця поточного року.
21 липня, 15:05
Світ
Київ надіслав Гельсинкі офіційний запит на постачання винищувачів F/A-18 "Hornet" для посилення Повітряних сил Збройних Сил України.
23 березня, 16:58