Через націоналізацію «ПриватБанку» у Полтаві почалися перші проблеми

ПОЛТАВА
19.12.2016, 11:40
Через націоналізацію «ПриватБанку» у Полтаві почалися перші проблеми

У неділю, 18 грудня, Кабінет міністрів й Рада нацбезпеки та оборони України підтримали націоналізацію «Приватбанку». Серед оголошених причин зміни форми власності – неспроможність банку.

Міністерство фінансів і Національний банк оцінили потребу капіталу Приватбанку в 148 млрд гривень.

Для розуміння масштабів проблеми: кредитний портфель банку складає більше 180 млрд грн, йдеться у статті «Європейської правди».

В цілому, у «ПриватБанку» «діра» становить близько 100 млрд грн, про що недавно заявили в НБУ.

Загальна потреба в капіталі становить близько 65 млрд грн, з яких близько 25 млрд грн ― живими «грошима». Борг планують закрити вливаннями з держбюджету.

За даними НБУ, заборгованість «ПриватБанку» за кредитами рефінансування перед центробанком на 1 січня 2016 року становила 27,079 млрд гривень, з цієї суми за січень-серпень банк погасив НБУ понад 10 млрд гривень.

Національний банк України з понеділка готовий підтримати «ПриватБанк» ліквідністю в разі необхідності, заявила керівниця НБУ Валерія Гонтарева. Мова йде, фактично, про перекладання урядом кредиторських боргів націоналізованого банку на платників податків. Повідомляється, що Мінфін планує випускати облігації внутрішньої державноїпозики. Тобто в уряді планують позичити гроші в українців.

При цьому в уряді зазначили, що в клієнтів «ПриватБанку» не буде проблем з доступом до своїх коштів ― зарплати, пенсії, стипендії, які проходять через цей банк, будуть надходити справно.

― Картки «ПриватБанку» можуть обслуговуватися в будь-яких банкоматах нашої країни, ― наголосила Гонтарева.

Тим часом журналісти «Останнього Бастіону» повідомили про випадок відмови обслуговувати власників карток «ПриватБанк» у Полтаві, у магазині «Продукти» по вул Чорновола, 2, Б. Свою відмову продавці коментувати відмовилися.

Віктор Карпенко


Читайте також:
Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.
08:39
Проєкт нещодавно був анонсований депутатами Полтавської міської ради.
вчора, 15:50
Неконтрольований зелений туризм прирікає найвищу точку Полтавської області на зникнення.
вчора, 12:44
Рух перевантаженого транспорту, відсутність водовідведення і зношеність асфальтового покриття — причини руйнації доріг Карлівського району.
вчора, 09:27
Презентація стала можливою завдяки підтримці «Останнього Бастіону».
06 липня, 17:45
Полтавська міська влада назверх демонструє плідну роботу, коли фактично мавпує дії центрального уряду.
06 липня, 14:17