Через великий суспільний резонанс законопроєкт про військову поліцію зняли з розгляду

ПОЛІТИКА
05 червня, 18:55
Через великий суспільний резонанс законопроєкт про військову поліцію зняли з розгляду

Верховна рада України не розглядатиме законопроєкт щодо створення Військової поліції

5 червня законопроєкт про Військову поліцію було знято з парламентського розгляду через відсутність загальної картини військової юстиції.

Про це під час брифінгу заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, пише «Уніан».

«Це питання порушувалося на Погоджувальній раді. Якраз було знято через те, що люди говорили, що вони хочуть бачити загальну картину військової юстиції. Не починати з військової поліції, тому що це справді викликає дуже багато питань, а потрібна загальна логіка: військова поліція займається цим, військова прокуратура  веде такі злочини стосовно таких-то суб’єктів, військові суди займаються цим-то», – зазначив він.


Нагадаємо, голова Правоохоронного комітету Верховної Ради Сергій Іонушас ініціював створення в Україні Військової поліції. Відповідний законопроєкт №6569-д було зареєстровано в парламенті 31 травня.

Військовим поліцейським парламент планував надати право проникати у житло «порушників» законодавства (такими юридично можуть вважати і ухилянтів) та надати право платити гроші фізичним особам за допомогу у розкритті злочинів.

Крім пункту про проникнення у житло, законопроєктом пропонується запровадити створення партизанської «мережі», яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство.

Стаття 9 законопроєкту про військову поліцію містить таку норму, на яку мають право ці правоохоронці:

«Здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень».

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Полтава
Громада за громадою Полтавщини слуги олігархічного проєкту «Довіра» підминають під себе. Рейдерське захоплення області триває.
09 липня, 13:47
Політика
Як Єрмак став головною людиною для Зеленського.
25 червня, 11:05
Опінії
В умовах тотальної війни це небезпечніше, ніж диктатура, і точно гірше, ніж демократія.
21 червня, 09:32
Позиція
Політтехнологи Єрмака заявили, що путін знову визнає Зеленського «легітимним».
15 червня, 12:09
Політика
Олександр Масюк оголосив, що йде в президенти.
08 червня, 10:05
Політика
Нахилянт від ухилянтів Володимир Зеленський заявив, що буде з народом «до кінця».
03 червня, 17:00