Чернишов влаштував у «Нафтогаз» свою охорону й домашній персонал: справу розслідує НАБУ

КРИМІНАЛ
31.07.2025, 14:11
Чернишов влаштував у «Нафтогаз» свою охорону й домашній персонал: справу розслідує НАБУ

Вони отримували заробітну плату щонайменше 300 тисяч гривень на місяць та бронювання від мобілізації.

Національне антикорупційне бюро розслідує факт працевлаштування в НАК «Нафтогаз України» охоронців і домашнього персоналу колишнього віцепрем’єр-міністра Олексія Чернишова у період, коли той очолював компанію.

Про це 30 липня повідомило ZN.UA з посиланням на джерела.

За словами співрозмовників видання, відповідні посади передбачали заробітну плату щонайменше 300 тисяч гривень на місяць і бронювання від мобілізації.

Зазначається, що «працевлаштування» в НАК згадувалося в ухвалі суду, відповідно до якої в червні в Чернишова провели обшуки. Однак через ухвалення закону, що ліквідував незалежність антикорупційних органів, НАБУ було змушене призупинити розслідування.

Нагадаємо, 23 червня САП і НАБУ повідомили Чернишову про підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб. Він став шостим підозрюваним у справі про корупційну оборудку в Міністерстві розвитку громад та територій України.

Окрім Чернишова, підозру також отримали ще п’ятеро фігурантів, серед яких двоє осіб, пов’язаних із колишнім віцепрем’єром: колишній державний секретар Мінрегіону Василь Володін і колишній радник міністра Максим Горбатюк. За інформацією «Української правди», у правоохоронних та політичних колах підтверджують, що близько місяця тому в Чернишова відбулися обшуки.

27 червня ВАКС обрав Олексію Чернишову запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 120 млн грн. 2 липня він вийшов під заставу.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Тимошенко подала клопотання про передачу її справи до Київського апеляційного суду.
вчора, 17:05
Політика
Прем’єр намагається використати міграційну політику для розширення своєї виборчої бази.
вчора, 14:13
Політика
Узгоджена тусовка під вивіскою громадського контролю: хто насправді керує РГК при НАБУ.
вчора, 10:40
Політика
Мільйонер-посадовець з Офісу генпрокурора Дмитро Петров, як він сам вважає, створив досить цікаву схему з майном.
02 липня, 21:12
Кримінал
Директор ДП Міноборони Олександр Дмитрук, проти якого відкрита справа за незаконне збагачення, почав повертати вилучені кошти.
02 липня, 14:03