Чи можуть ректори брехуни очолювати ВНЗ?

Позиція
22.12.2023, 09:36

Факт отруєння Онищенком студентів Полтавського юридичного інституту підтвердили в обласному центрі профілактики хвороб.

6 грудня ми повідомляли, що у їдальні «Полтавської політехніки» масово отруїлися студенти Полтавського юридичного інституту.

Ректор «Полтавської політехніки» Володимир Онищенко та директор Полтавського юридичного інституту Ігор Криницький, замість допомоги з лікуванням отруєних студентів, як коні побігли до слідчих поліції, прокуратури та журнашлюх з метою зам'яти справу з масовим отруєнням та уникнути відповідальності.

Онищенко та Крицький заперечують факт отруєння студентів. Крицький заявив, що жоден зі студентів юридичного інституту не отруївся. А Онищенко, залучившись підтримкою Тарана, Замахіна, Грімова та інших корупціонерів, які звили собі тепле гніздечко у фінансових тенетах Полтавської політехніки, не допускає представників Держпродспоживслужби до «Студентського кафе».

«Останній Бастіон» направив запити до ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області та обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, щоб дізнатися, чи мав місце факт отруєння.

У відповідь на запит «Останнього Бастіону» у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомили наступну інформацію.

Державними інспекторами Головного управління 06 грудня 2023 року на підставі екстреного повідомлення від КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради» від 05.12.2023 було здійснено виїзд до потужності закладу громадського харчування «Студентське кафе», розташованого на території Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Як зазначено в даному повідомленні, студенти напередодні отруєння харчувались у вищеназваному закладі.

Проте, представником оператора ринку («Студентське кафе», — ред. ОБ) було відмовлено державним інспекторам Головного управління в допуску до здійснення вищевказаного інспектування.

Даний факт був зафіксований в акті, складеному щодо неможливості здійснення заходу державного контролю від 06.12.2023 № 255, один примірник якого вручено першому проректору Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Філонич Олені Миколаївні особисто.

Разом із цим, фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області 11.12.2023 та 14.12.2023, було здійснено чергові спроби здійснення позапланового заходу, на підставі повідомлення про спалах гострих кишкових інфекцій в Полтавському юридичному Університеті імені Ярослава Мудрого, яке надійшло від Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Захід державного контролю не був здійснений у зв’язку з неможливістю його проведення в законний спосіб, оскільки представники даного навчального закладу вчергове відмовили фахівцям Головного управління в доступі до здійснення заходу державного контролю.

Для фіксації даного факту недопуску державних інспекторів було повідомлено та здійснено виклик співробітників Національної поліції, а також складено відповідні акти щодо неможливості здійснення заходу державного контролю від 11.12.2023 № 129 та від 14.12.2023 № 131, примірники яких було надіслано суб’єкту господарювання рекомендованими поштовими відправленнями з повідомленням про отримання.

05 грудня 2023 року в ході здійснення слідчих дій в рамках кримінального провадження, до якого були також залучені фахівці Головного управління, на потужності «Студентського кафе» були відібрані зразки харчових продуктів, води та гігієнічних змивів з контактних поверхонь, та направлені до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Слід зазначити, що адміністрацією закладу громадського харчування «Студентського кафе» було відмовлено у можливості обстежити працівників харчоблоку закладу в рамках епідеміологічного розслідування.

За результатами проведених лабораторних випробувань в даних зразках встановлені численні порушення параметрів безпечності за мікробіологічними показниками, а саме:

  • у філе курячому охолодженому та маслі солодковершковому селянському
  • встановлено невідповідність за вмістом КМАФАнМ (кількості мезофільних аеробних та факультативно-анаеробних мікроорганізмів) — експертний висновок № 004326 п/23 від 11.12 2023;
  • в капусті свіжій виявлено перевищення вмісту нітратів (експертний висновок № 004326 п/23 від 11.12 2023);
  • у гігієнічних змивах з ложки, чашки, стаканів, столу для чистого кухонного посуду, ножа для нарізання варених овочів та терки - виявлені БГКП (бактерії групи кишкової палички) та перевищено по показнику загальне мікробне число (експертний висновок № 003450 з/23 від 11.12 2023).

Стосовно санітарно-бактеріологічних об’єктів харчоблоку повідомляємо, що у двох змивах з ємностей для готових страв та зі столу для розробки сировини виділені бактерії групи кишкової палички (БГКП) — результат санітарно-мікробіологічного дослідження № 106-125 від 08.12.2023 року.

Також кишкова паличка виявлена в готових для споживання людиною харчових продуктах (шаурмі та котлеті) - результат санітарно-мікробіологічного дослідження № 22, 23 від 11.12.2023 року. Окрім цього встановлено, що у водопровідній воді, що є інгредієнтом при приготуванні готових страв та застосовується в технологічних процесах, виявлено забруднення коліформнимй бактеріями (ЗКФ), відповідно до результату санітарно-мікробіологічного дослідження № 340 від 09.12.2023 року.

В подальшому стосовно даного суб’єкта господарювання буде складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми, та винесено відповідну постанову.

У Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України надали журналістам «Останнього Бастіону» наступну інформацію.

Полтавський відокремлений підрозділ ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ» отримав екстрені повідомлення 05.12 - 06.12.2023 від  КП«Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради» та Комунального підприємства «1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» про 27 випадків з попереднім діагнозом «гастроентероколіт», на студентів що навчаються в Полтавському юридичному інституті національного юридичного Університету ім. Ярослава Мудрого.

Розпорядженням №1 по ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ» створена комісія, розпочато розслідування. Повідомлена Полтавська обласна військова адміністрація, направлено повідомлення до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

При розслідуванні встановлено:

  • у хворих мала місце нудота, блювання, слабкість (головні, найбільша виражені симптоми) в окремих випадках рідкі випорожнення, короткочасне підвищення температури тіла до 38,2 град. Симптоми виникли раптово, гостро між 18-00 та 24-00 05.12.2023. Тривалість перебігу захворювання 2-3 доби, Всі захворілі з одного курсу (перший курс ліцею), харчувались (снідали та обідали 05.12.2023) в закладі громадського харчування «Студентське кафе», розташованому на території Національного університету «Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка». Інших джерел спільного харчування для захворілих - не виявлено.
  • Кількість студентів на курсі — 65. Кількість осіб, які харчуються в «Студентському кафе» не встановлено, інформацію надавати відмовились. При епідрозсдіуванні відібрані проби довкілля, у захворілих відібраний матеріал для бактеріологічного (від 27 захворілих) та вірусологічного (від 11) досліджень. В обстеженні працівників адміністрацією їдальні відмовлено
  • Станом на 12.12.2023 всі хворі, виписані за одужанням з стаціонару. При виписці встановлені діагнози: 18 - (А04.8) Інші уточнені бактеріальні кишкові інфекції (з них 7 дорослі, 11 діти) та 9 - (А04.9) Бактеріальна кишкова інфекція, неуточнена (з них 2 дорослі, 7 діти).

При бактеріологічному обстеженні 27 хворих виявлено:

  • Staphylococcusaureus (стафілококусауреус) у 4,
  • Enterobacter (ентеробактер) у 2,
  • Proteusmirabilis (протеусмірабіліс) у 6,   
  • Citrobarterfreundii (цитробактерфреундії) у 6,
  • результат негативний у 9.

Єдиний отриманий результат досліджень, сумісний клінічними проявами (інкубаційний період 6 годин, розповий початок, швидкий перебіг, головні симптоми блювота та інтоксикація, короткочасний підйом температури, рідкі випорожнення в окремих випадках, тобто клініка стафілококового харчового отруєння) — це виявлення Staphylococcusaureus (стафілококусауреус) з промивних вод.

Обмежене визначення збудника пов’язано з тим, що Staphylococcusaureus (стафілококусауреус) визначений в промивних водах, які досліджувались тільки у окремих пацієнтів, госпіталізованих до Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради», методика та можливості визначення стафілококового ентеротоксину в області відсутні.


При санітарно-бактеріологічних дослідженнях об’єктів середовища збудник, який був або міг бути причиною спалаху — не виділений. Разом з цим є лабораторне підтвердження (непряме) бактеріального забруднення, порушення процесів приготування та (або) зберігання страв на харчоблоці підприємстві громадського харчування «Студентське кафе».

При дослідженнях об’єктів довкілля, проведених в ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ»: в готових стравах шаурма - виявлена наявність бактерій групи кишкової палички; котлета - виявлена наявність бактерій групи кишкової палички; з 20 змивів - у 4 виділені бактерії групи кишкової палички: з ємкості для перших страв, з місткості для других страв, з місткості немаркованої, з робочого (розробного) столу; зразки води відповідають нормам.

Результати лабораторних досліджень свідчать про можливі недотримання технології приготування та (або) зберігання страв, які споживали захворілі.

У Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України зробили наступні висновки.

Серед студентів Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого 05.12.2023 — 06.12.2023 мало місце стафілококове харчове отруєння з кількістю постраждалих — 27 осіб, причиною було вживання страв на підприємстві громадського харчування «Студентське кафе».

Від «Останнього Бастіону»:

Незважаючи на всі перешкоди, які чинило керівництво закладів освіти, Держпродспоживслужба та Центр контролю та профілактики хвороб змогли встановити місце та причини отруєння студентів, про що свідчать висновки епідеміологічного розслідування.

Тепер до кримінальної відповідальності мають бути притягнуті Володимир Онищенко, Ігор Криницький та інші особи, які спочатку отруїли дітей, а потім намагалися приховати інформацію та знищити докази.

В зв'язку з дуалізмом ситуації по отруєнню, коли голова Полтавської ОВА Пронін, Держспоживслужба, отруєні діти говорять про факт отруєння, а ректори категорично його заперечують, «Останній Бастіон» змушений був подати запити з метою або підтвердити вказаний факт отруєння, або його спростувати.

Два контролюючих органи підтвердили факт отруєння, Онищенко, тричі не допускаючи фахівців до місця скоєння злочину проти дітей, своїми діями також його підтвердив.

То ж маємо банальну брехню з метою ухилення від відповідальності.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Кримінал
В ДТП загинули 14 людей, серед них дитина
06 липня, 18:13
Полтава
Паводок уже підтопив село Сем'янівка на північній околиці обласного центру. Для ліквідації проблеми слід створити систему водовідведення.
08 лютого, 21:34
Війна
З метою забезпечення безпеки польського повітряного простору було піднято в повітря дві пари винищувачів F-16.
02 січня, 10:11