Чи варто українцям чекати на дефолт, адже уряд не впорався?

ЕКОНОМІКА
02.07.2024, 19:28
Чи варто українцям чекати на дефолт, адже уряд не впорався?
Фото: Facebook

Некомпетентні у державному будівництві блазні довели країну до нової Руїни. Грабувати й визискуватимуть при цьому вони не припинять.

Судячи з обсягу інформації, яку Національний банк України надаватиме Міжнародному валютному фондові, набагато простіше оголосити НБУ безбалансовим відділенням МВФ. Адже там:

  • і звіти щодо структури резервів;
  • і зовнішніх транзакцій: платежів за держборгом, надходжень з експорту-імпорту українських компаній;
  • і зовнішніх активів 35 найбільших українських банків та операції населення.
Це безпрецедентний обсяг інформації, що запитується. Такого не вимагали навіть в африканських країн!

При цьому сам кредит МВФ піде виключно на оплату старих боргів України перед фондом та виплату відсотків за ними. У сухому залишку для української економіки залишиться не більше пари мільярдів доларів на всю програму.

По суті йде заміщення (погашення) старого дешевого боргу України перед МВФ, який було взято під 2%, новим мегадорогим боргом під 7%. Тобто Україні не лише не списали борг перед МВФ, а й рефінансують його під вищий відсоток.

Схоже, МВФ стає чимось на кшталт головного центру наших партнерів із контролю за фінансовими потоками в Україні. Хоча у тих же США є система фінансового моніторингу, створена ще на базі системи розвідки радіолокації «Ешелон» часів Холодної війни.

Тож за бажанням американські бюрократи можуть відстежити всі транзакції у будь-якому куточку світу до одного цента. Але тут більше про показовий контроль, наголошена недовіра.

Додамо сюди вимогу МВФ щодо реєстру власників платіжних карток, офіційно для боротьби із «дропами» або «мулами», оподаткування операцією з криптою. Загалом же, що далі у ліс, то й «товстіші» вимоги МВФ.

Хоча зрозуміло, що за поточної монетарної політики та за відсутності політики промислової (Україна досі сировинний придаток найрозвиненіших держав світу), у нас борг буде під 100% ВВП. Ну, і врахуйте, що темпи зростання економіки не перевищать 2,5%.

Отже, висновок такий: дефолту може не бути, владі цього просто не дадуть зробити західні кредитори, але реструктуризація (що скоріше невигідна для нас) є цілком імовірним кроком.
Автор : Олексій Кущ
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Політика життя у борг — свідомий і помилковий вибір команди Володимира Зеленського.
02.05.2021, 18:19
Економіка
Астана і Кабул узгодили план двосторонньої взаємодії на найближче десятиліття. Середньоазійські країни збудують єдину залізничну мережу.
вчора, 20:33
Економіка
Альпійська держава навряд підтримає відновлення України коштами, замороженими через санкції проти РФ. Однак існує інший шлях для фінансів.
23 квітня, 12:34
Економіка
Тарифна історія Дональда Трампа доводить дурість 47-го президента США. Але сектанти йому досі прощають, адже хочуть вірити у власну велич.
23 квітня, 07:12
Економіка
Мінторгівлі США оголосило про плани запровадити мита до 3521% на імпорт сонячних панелей із: Камбоджі, Таїланду, Малайзії та В'єтнаму.
22 квітня, 17:47