Чи виплатять допомогу робітникам, які отримали травми на виробництві під час карантину?

28.10.2020, 13:06
Чи виплатять допомогу робітникам, які отримали травми на виробництві під час карантину?
Фото: bastion.tv

Депутати пропонують внести зміни до бюджету, однак не зрозуміло, де взяти кошти.

Представники фракції «Голос», яку деякі ЗМІ та експерти пов’язують з олігархом Віктором Пінчуком і так званим гаманцем Джорджа Сороса в Україні Томашем Фіалою, внесли до парламенту проєкт Закону під №4249 «Про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Автори пишуть, що метою змін є забезпечення фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу на період дії карантину потерпілим від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань.

Що пропонують народні обранці?

Проєктом Закону пропонується внесення змін до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-ІХ:

Установити, що на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусом, фонд соціального страхування України та Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття здійснюють поточні видатки на утримання виконавчих дирекцій фондів, установ державної служби зайнятості та витрати на медичну та соціальну допомогу потерпілим від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань (відповідно до пункту 3 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Іншими словами, Кабмін має виплатити допомогу особам, які отримали професійне захворювання на виробництві під час карантину.

Однак, чи є на це все кошти, як кажуть експерти, при дірі в 300 млрд грн у державному бюджеті?

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Божа справа чи справа на мільйони ?
30 квітня, 13:22
Аваков виділив майже пів мільйона гривень на вирішення побутових питань обраним керівникам Нацполіції
06 квітня, 11:05
Майже 65% від загальної кількості пенсіонерів в Україні (6,5 мільйонів осіб) отримують від держави не більше 3000 гривень на місяць.
17 лютого, 13:38
Торік у грудні генеральна прокуратура спільно з СБУ припинила роботу одного з найбільших конвертаційних центрів України.
11 лютого, 11:23
Останні кабмінівські кореляції мінімалки не вплинули на зарплату соціально незахищених громадян.
30 січня, 11:19
Майже 40 мільйонів громадян не здогадуються, куди витрачаються гроші, що були сплачені у казну під виглядом різних податкових зборів.
29 січня, 09:42