Чи заборонить Кабмін паспорти у формі книжечок?

18.08.2020, 12:17
Чи заборонить Кабмін паспорти у формі книжечок?

До Верховної Ради внесено проєкт закону, який має регламентувати функціонування паспортів.

Періодично у ЗМІ та соціальних мережах виникають новини про те, що Кабінет міністрів України хоче заборонити паспорти у формі книжечки й змусити всіх громадян отримувати ІD-картки.

І дійсно, нещодавно уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт №3986 «Про паспорт громадянина України у формі книжечки».

Автори пишуть, що проєкт розроблено з метою уніфікації законодавства. Варто розібратися, що ж там прописано.

Що пропонують чиновники?

Пропонується у законі прописати, що паспорт громадянина України у формі книжечки єдиного зразка є документом, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

За бажанням особи до паспорта вносяться відомості про дітей, групу крові та резус-фактор, згоду або незгоду на посмертне донорство анатомічних матеріалів (сьома, восьма і дев’ята сторінки), а також відомості про реєстрацію місця проживання особи (одинадцята — шістнадцята сторінки), інші відомості, передбачені законодавчими актами.

Вносити до паспорта відомості, не передбачені законодавчими актами, забороняється. Термін дії паспорта становить:

- для осіб віком від 16 до 25 років — до дня досягнення особою 25-річного віку;

- для осіб віком від 25 до 45 років — до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим Законом до паспорта вклеєно в установленому порядку нову фотокартку після досягнення особою 25-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено у період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, — фотокартку під час оформлення паспорта;

- для осіб віком від 45 років — безстроково за умови, що до дня набрання чинності цим Законом до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 45-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено після досягнення особою 45-річного віку, — фотокартку під час оформлення паспорта.

Паспорт визнається недійсним у разі:

- зміни прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження особи;

- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

- непридатності паспорта для подальшого використання, у тому числі в разі заповнення всіх сторінок, які передбачені для внесення відповідних відомостей;

- внесення до паспорта відомостей, які не передбачені законодавчими актами;

- заявлення паспорта як втраченого або викраденого;

- смерті особи, якій було видано паспорт;

- закінчення строку дії паспорта;

- оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства;

- припинення громадянства України або скасування рішення про набуття громадянства України.

При цьому, якщо паспорт буде вилучено, то новий буде видано у формі ID-картки.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Абсурдним діям обранців від проєктів «Довіра» і «Слуга народу» знайдено пояснення. Дýрні та блазні продовжують дивувати суспільство.
30 серпня, 14:56
Опінії
Зареєстрували кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем колишнім головою НАЗК. Шабунінг шакалів у розпалі.
14 серпня, 20:35
Опінії
Слуги неукраїнського народу допомагають росіянам коїти геноцид. Режим внутрішньої окупації мусить програти разом із зовнішніми окупантами.
13 серпня, 07:19
Полтава
Прислуга каґалу Кулініча-Біленького вправно привласнює те, що належить громаді. Викривачів злочину переслідують за інакодумство.
04 серпня, 17:21
Опінії
Зе-влада тримає у міцних лабетах вітчизняний інформаційний простір. На чорне кажуть біле, а на корупцію, — що вона відсутня.
01 серпня, 07:10
Опінії
Від початку було зрозуміло, що це за інфопомийка, яку «слуги» так люблять називати «іномовленням». Її влаштували за наші з вами податки.
14 червня, 07:10