Чилійські науковці «навчили» бактерій їсти метал

18.10.2021, 19:31
Чилійські науковці «навчили» бактерій їсти метал
Фото: google

За 3 доби маленькі «гурмани» повністю з’їдають цвях.

Дослідниця з Чилі Надак Реалес, проводячи експерименти з так званими екстремофілами, тобто організмами, які живуть в екстремальних умовах, вивела штам бактерій, здатних споживати метал.

Метою дослідження був пошук можливих шляхів розв'язання проблем гірничодобувної індустрії, яка забруднює навколишнє середовище металевими відходами. Деякі з них переробляються на плавильних заводах, але інші часто викидаються в чилійську пустелю Атакама, де зосереджена велика частина промисловості країни.

Надак Реалес зосередилася на бактеріях під назвою Leptospirillum, які окислюють залізо. У природі вони зустрічаються у гейзерах Татіо, що розташовані на висоті 4200 метрів над рівнем моря, приблизно за 350 кілометрів від портового міста Антофагасти.

Головним інструментом «навчання» став голод. Спершу бактерії поїдали гвіздок приблизно на 2 місяці, проте після «дієти» швидко «зрозуміли», що треба робити це оперативніше. Після двох років експериментів з’явилися справжні «ненажери», які переробляють гвіздок за три дні.

Як стверджує дослідниця, отриманий штам бактерій зовсім безпечний для людини та довкілля. Головною їх мішенню є виключно металеві відходи. Також ці мікроорганізми можуть стати у пригоді при покращенні гірничої промисловості, зокрема технології видобутку металів.

Читайте також:
Лерос нагадав, що саме Зеленський очолює «клани Януковича» у парламенті, контролює контрабанду, рейдерство та готує державну зраду.
02.09.2020, 16:06
В Університеті Гельсінкі розробили інноваційний назальний спрей, який захищає від COVID-19 у ситуації з високим ризиком зараження.
15 січня, 12:15
Щорічно 11 січня в Японії відзначають День собак на честь знаменитого на весь світ пса Хатіко, увічненого у літературі та кіно.
12 січня, 10:35
Почуття відданості є свого роду механізмом, що зберігає потяг людини до мотиву. За відсутності такого настає ментальний дефолт...
05 січня, 13:16
Все це передбачається змінами до Податкового кодексу України
03 січня, 18:23
У зв'язку із подорожчанням сировини та матеріалів.
02 січня, 10:35