Чимало полтавців цієї зими можуть лишитися без опалення

ПОЛТАВА
22.07.2018, 11:42

Котел локомотивного депо «Укрзалізниці» в Полтаві, який обігрівав оселі на території цього підприємства, вже років 10 працює в аварійному стані, тому залізничники вирішили ліквідувати його. Тепер 1 370 полтавців або 500 осель можуть залишитися без опалення на найближчу зиму.

Про це повідомив під час засідання сесії міської ради депутат Олег Бєлоножко.

У локомотивному депо пройшло реформування, і ПАТ «Укрзалізниця» не може продовжувати подавати тепло. Паровий котел 10 років працював в аварійному режимі, і почалися збої. «Укрзалізниця» не може встановити новий котел, а існуючий припинить свою роботу сам по собі. Тепер необхідно, щоб ЖЕК встановив нову котельню – принаймні, депутати міськради підтримали таке рішення.

Ще більша проблема утворилася з опаленням будинків і медзакладів полтавського мікрорайону «Алмазний», бо магістральна тепломережа «Полтаватеплоенерго» під ринком «Мотель» - пошкоджена.

Серед причин – над тепломережею з порушенням норм та правил звели торговельні павільйони ринку, і щоб до неї добратися треба переносити кіоски.

На початку липня гідравлічні випробування виявили необхідність невідкладного проведення заміни частини трубопроводу під ринком «Мотель» .

Під час випробувань, майже тиждень перинатальний центр, поліклінічне відділення 4-ї міської лікарні та мешканці 24 житлових будинків не отримували послуги з централізованого постачання гарячої води. А тепер взимку взагалі можуть лишитися без опалення.

Кіоски ринку «Мотель» були розміщені в охоронній зоні магістральних тепломереж, аварії на яких навіть за ідеальних умов експлуатації час від часу виникають і будуть виникати. «Полтаватеплоенерго» роками писало листи до відповідальних органів влади та організацій, пояснюючи ризики та наслідки такого розташування торговельних павільйонів.

На жаль, все безрезультатно, а самотужки підприємство не може зносити будівлі з охоронної зони для проведення повноцінного відновлення теплових мереж.

— Завдяки акустичній томографії знаємо: остаточно вийшла з ладу ділянка тепломережі довжиною 140 м у двотрубному вимірі. В аварійному порядку, у вкрай складних умовах нашим працівникам вдалося замінити 14,5 м, але ж це лише 10%. Подальше виконання відновлювальних робіт без термінового демонтажу торговельних павільйонів ринку «Мотель» неможливе. Хочу окремо наголосити: у разі аварійного пориву цієї ділянки трубопроводу вже у холодну пору року будинки та медичні заклади частини мікрорайону «Алмазний» гарантовано на невизначений термін залишаться без опалення, — підсумував головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

Тому на сьогодні залишається потенційна загроза теплопостачанню частини міста поблизу ринку «Мотель».

Нагадаємо, на балансі «Полтаватеплоенерго» — 90 котелень та теплогенераторних у Полтаві, Карлівці, Котельві, Машівці, Решетилівці, а також 28 ЦТП та чотири насосних станції.


вибір редакції
Читайте також:
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
вчора, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
вчора, 09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46