Читання з паперу краще за читання з екрана — науковці

21.12.2023, 06:00
Читання з паперу краще за читання з екрана — науковці
Фото: The Guardian

Людина не може повністю поринути у текст через електронні носії. Планшети, смартфони, ноутбуки притупляють роботу мозку.

До такого висновку дійшли науковці з Університету Валенсії, оприлюднивши своє дослідження на шпальтах галузевого видання The Review of Educational Research. Під час експерименту вони проаналізували дані не менш як 470 тисяч людей на планеті.

Зазначається, що у тих, хто читає тексти з паперу (скажімо, друкованих книг — прим. ред.), а не з екранів різних пристроїв, згодом у кілька разів зростає рівень сприйняття та розуміння написаного автором. Науковці пов'язують цю тенденцію із низькою лінгвістичною якістю цифрових текстів.

«Ми можемо з упевненістю стверджувати, що дописи у соціальних мережах чи статті на порталі «Вікіпедія» зазвичай не містять складного синтаксису та аргументації, а також можуть містити сленг чи розмовні вирази. Крім того, багато цифрових матеріалів швидко читаються. Через це людина не може поринути в оповідь повністю або не вловлюють складні логічні зв'язки», — прокоментував ситуацію один із науковців Ладіслао Сальмерона.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує про результати низки міжнародних досліджень, які показують, що діти мають більш динамічну здатність до стабілізації навчання, ніж дорослі. Ключову роль у покращенні засвоєння інформації відіграє γ-аміномасляна кислота.

Читайте також:
Життя
Незвичайний зразок крові медики взяли у вагітної жінки у 1972 році.
04 січня, 12:18
Життя
Учені виявили новий спосіб відстежувати космічне сміття, використовуючи дані сейсмічних станцій.
04 січня, 11:41
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
12.12.2024, 21:42
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06.11.2024, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27.10.2024, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06.10.2024, 18:49