Чому акція підприємців на Майдані від початку була приречена на поразку

ПОЛІТИКА
17.12.2020, 18:44
Чому акція підприємців на Майдані від початку була приречена на поразку
Фото: УНІАН

Відсутність стратегії, деполітизація акції, незрозумілі загалу тактичні цілі підприємців та неготовність вдаватися до радикальних методів.

Схоже, що масштабні акції ФОПів в Києві закінчуються поразкою підприємців.
 
Про це пишуть самі учасники акцій протестів  в центрі Києва на сторінці Підприємці України / #SaveФОП у Фейсбук.

“Найстійкіші, самовіддані, готові йти в бій і до переможного кінця, я пишаюся такими українцями. Але, де ті 50000-70000 ФОПів, які були 1 і 4-го грудня? Ви здулися, ви отримали подачку у вигляді відстрочки на рік і кинули всіх нас?”, – йдеться в повідомленні однієї з підприємців.

Чому акція підприємців на Майдані від початку була приречена на поразку_1

Втім думки про можливість подібного фіналу за останні кілька днів доводилося зустрічати у мережі далеко не один раз.  

Основні меседжі стосуються очевидних речей: відсутності єдиного бачення мети їх боротьби, деполітизація акції, незрозумілі широкому загалу тактичні цілі ФОПівців та неготовність підприємців вдаватися до радикальніших методів.

“ФОПи борються за право не застосовувати у свої діяльності касові апарати. Потім вийдуть вчителі. Потім лікарі. Потім ще хтось.Справа не в тому. А знаєте в чому безперспективність подібної боротьби. Тому що вона ведеться за щось. А в умовах, в яких нині знаходиться Україна, боротьба за щось, не дасть ніякого результату. Щоб мати щось, потрібно мати Українську Державу. Якої ми не маємо до цього часу…. Чим погана мета "Україна для українців", яка чомусь викликає несприйняття в суспільстві?... А для кого вона має бути? Для папуасів?”, – вдається в питання військовий Валентин Калина.
 
 Відомий журналіст Станіслав Козлюк відмітив, що йому незрозуміло чого прагнуть ФОПівці:

А чого, власне, вони ото протестують? За останній місяць багато довелося різного прочитати. Що за протестами хтось стоїть, хтось це організовує: чи то Порошенко, чи то Портнов, чи то Медведчук...

"Але розговорилися сьогодні з одним дядьком, який у Києві торгує на ринку окулярами... Далі приблизна цитата: "Щодо касових апаратів... окей, і це можна якось всім пережити, купити. Але найбільша проблема нововведень - це штрафи за накладні. Дивися: якщо у мене є певна кількість окулярів. І на весь товар мають бути накладні. Якщо їх немає - я не можу окуляри продати. А якщо торгуватиму – то штраф 51 тис. грн за кожну одиницю товару без документа"...  

Зайве стверджувати, що про подібні тонкощі підприємці не спромоглися пояснити широкому загалу, тому багато, хто з патріотичних і активних українців з прохолодою поставився до боротьби підприємців.

“Одних економічних гасел замало, бо проблема має саме політичний характер” – написав екснардеп Андрій Денисенко, який був близький до оточення президента Петра Порошенка. 

Політик, звісно, мав намір використати протест у власних інтересах, але попри це сама його думка слушна.

Підкреслимо також, що підприємці далекі від ідеї проміняти агітаційні прапори на коктейлі Молотова чи, принаймні, черевки від лопат – цим “недоліком” ФОПівців вдало користувалися силовики.

“ФОПи на майдані зі сцени кричать: Ми без зброї, це мирне зібрання, навіщо ви нас б’єте ?...Маю міркування на цю тему: вас б’ють саме тому, що ви без зброї, від слова зовсім... Мирна людина - це та, що не бажає агресії, але і не цурається дати “змістовну” відповідь агресору, – влучно зауважив користувач Юрій Гуренко.

Читайте також:
Світ
Природозахисники Фінляндської республіки вийшли на протест задля недопущення вивантаження російського вугілля у порту Ганко.
13 квітня, 18:32
Полтава
Поляки масово виходять до магазинів Auchan, Leroy Merlin та Decathlon із закликом піти з російського ринку
29 березня, 16:10
Світ
Працівникам вітчизняної галузі освіти варто звернути увагу на своїх іранських колег, які домагаються від влади гідного ставлення до себе.
21 лютого, 12:33
Світ
Сотні жителів Манґистауської області уже тиждень мітингують із вимогою надати житло і соціальні виплати працівникам нафтової галузі.
11 лютого, 08:37
Політика
На площі перед Офісом Президента триває протестний "Мітинг справедливості", організований родинами полеглих військовослужбовців.
03 лютого, 13:30
Світ
Наперекір заявам президента-узурпатора Касима-Жомарта Токаєва, волелюбний казахський народ не хоче бути колонією Кремля.
11 січня, 06:59