Чому молюски аналізують воду, яку п'ють поляки?

СВІТ
25 травня, 16:50

Мільйони поляків вживають воду, на варті якості якої стоять мідії.

Природні новації запровадили нарівні з традиційними датчиками на очисній станції "Czaniec" у місті Кобєрніц, що є однією із найважливіших споруд регіональної системи водопостачання.

Молюски як засіб запобігання забрудненню водопостачання

Спеціальна система біомоніторингу питної води під назвою "SYMBIO", яка збирає та відправляє зразки безпосередньо з річки Сола, відразу повідомляє про навіть найменше забруднення, як досконала біологічна система раннього попередження.

На самому водозаборі встановили спеціальні резервуари із мідіями та гребінцями, кожен із яких обладнаний електромагнітом і вимірювальним зондом, схожих на електрокардіограму, для реєстрації природних біоритмів молюсків.

Резервуари із мідіями та гребінцями на водозаборі 
Резервуари із мідіями та гребінцями на водозаборі 

«Раптове закриття оболонок мідій негайно сигналізує про несприятливу зміну параметрів води. Тоді датчики реагують і система генерує тривогу для лабораторних послуг і втручання людини у систему водоочищення та водопостачання», — зазначили у "Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów", яка й ініціювала проєкт.

У ширшому розумінні, біомоніторинг спрямований на оцінку стану водної екосистеми за допомогою біоіндикаторів, тобто організмів, особливо чутливих до присутності певних (шкідливих) речовин у досліджуваному середовищі.

Як працюватиме система?

Упродовж 1 години прісноводні молюски фільтрують й одночасно аналізують стан 1,5 літра води, а їхня реакція дозволяє спостерігати за забрудненням.

«Ми змінюємо молюсків, аби вони не звикли до води, яку фільтрують. Адже досягнення надійних параметрів є нашим ключовим завданням», — наголосили у "Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów".

Мідії обладнані електромагнітом і вимірювальним зондом
Мідії обладнані електромагнітом і вимірювальним зондом

"Відпрацьованих" мідій відправляють до лабораторії, де вони проходять процес відбору та акліматизації протягом мінімального періоду у 2 тижні.

А вже потім, належним чином відкаліброваних, молюсків повертають знову до роботи на водоочисних спорудах.

«Поведінку гребінців і мідій спостерігають через певні проміжки часу спеціально навчені працівники. З цією метою також використовуються промислові камерні системи, які у режимі реального часу надсилають зображення до диспетчерського пункту», — підкреслили у "Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów".

Читайте також:
Нагадуємо про ефективні методи боротьби з амброзією.
26 червня, 18:21
Лубенські екоактивісти висадили 15 паростків дерева каштану на території центрального пляжу міста.
10 червня, 11:12
Малечу Кобеляцького району кличуть провести літні канікули на відкритому повітрі, поряд із дикими тваринами.
08 червня, 09:18
Маріон Кліфтон Девіс  – найвпливовіша людина на планеті, про яку ви, мабуть, ніколи не чули.
30 травня, 12:55
У межах Пирятинської об'єднаної територіальної громади здійснено обстеження прибережної зони річки Удай.
21 травня, 09:37
Мешканці Семенівки дедалі активніше порушують санітарно-гігієнічні норми, забруднюючи вулиці селища.
13 травня, 10:44