Чому перемир'я неможливе?

Опінії
18 березня, 11:01
Чому перемир'я неможливе?

путін хоче диктувати умови, а не шукати мир.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Війна рф проти України – не за території, а те якою має бути Україна.

Як бачимо, ініціатива досить швидко назад повернулася у США, і далі почала задіюватися «колода карт». У вигляді рішень повернути Україні військову допомогу і включити додаткові банківські обмеження проти рф (непродане рішення про винятки).

Мабуть, для США було важливо зрозуміти всю проблематику ситуації, і Кремль у цьому допоміг, якщо так можна сказати, продемонструвавши свою реакцію на цілком конкретну пропозицію України-США-Європи перемир'я на 30 днів.

А реакція ця полягає у тупиковості підходу рф: адже зрозуміло ж, що в умовах кардинально полярних позицій сторін наполягати на політичній угоді з урахуванням виключно російської позиції, і при цьому ще й апелювати до «законності інтересів», як сказав Ушаков – це повний глухий кут.

Цей підхід ще раз підкреслив, що війна росії проти України – це не війна за якусь частину територій. Це прагнення рф визначати те, якою має бути Україна. Саме тому викочується зараз (і викочувався раніше) весь свідомо нереалізований перелік вимог – від НАТО, демілітаризації і до гуманітарної політики. А якщо ні – то, значить, Україну у логіці Кремля треба знищити.

При такому підході перемир'я (яке виходить з того, що сторони, припиняючи вогонь, демонструють прагнення знайти мирне рішення або, як мінімум, перевести війну в невійськове русло і вийти на наступний переговорний етап), звичайно ж, не вписується в логіку дій рф. Що і потрібно було довести.

Американська адміністрація, думаю, і далі буде зберігати лояльний публічний тон (навіть незважаючи на те, що спецпредставник Віткофф прочекав вісім годин перед зустріччю у Мск, у той час як путін і Лукашенко разом з муміфікованою публікою про щось говорили, тобто, «спали»).

Але дії Трампа, якщо він все ще хоче домогтися проміжного результату до 100 днів, можуть бути іншими. Це не Україну, а росію треба перевести у ситуацію, щоб там переключився тумблер на інший режим – від запиту на війну до запиту на мир.

Читайте також:
Політика
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що під час мирних перемовин щодо війни в Україні росія вимагає «занадто багато».
07 травня, 18:06
Війна
Індійські збройні сили офіційно розпочали операцію «Сіндур» та атакували дев’ять об’єктів у Пакистані.
07 травня, 09:00
Світ
Пакистанський міністр оборони Хаваджа Мухаммад Асіф заявив 28 квітня, що військове вторгнення Індії в його країну є неминучим.
28 квітня, 17:45
Опінії
Ми можемо зробити з москвою те саме, що вони роблять із нами.
26 квітня, 09:34
Опінії
100 днів для путіна: чи варто чекати на мирний ультиматум від Трампа?
17 квітня, 11:45
Опінії
Правда про ті трагічні події не вписується в розтиражовані наративи й «політично вивірені акценти».
15 квітня, 17:12