Чому Північна Корея вирішила стати союзником росії

Опінії
28.12.2022, 12:15
Чому Північна Корея вирішила стати союзником росії

Пекін торгує з росією, Іраном та КНДР. І, схоже, планує захищати всіх трьох

Юрист, державна уповноважена АМК України з 2015 по 2019 рік

КНДР здійснила перші поставки ракет росії. Бенефіціар – «вагнерівці». Вони ж їх і оплатили.

Що отримує з цього КНДР:

  • Північнокорейські робітники можуть бути залучені до будівельних робіт на росії та захоплених нею українських територіях. Враховуючи накладені РБ ООН санкції, які забороняють такий вид наповнення казни КНДР валютою – для Пхеньяну це важлива «плюшка».
  • Валюта за ракети. Пригожин «банчить», витрачаючи $100 млн/міс на війну за даними, що були оприлюднені Кірбі. Для економіки КНДР, що п‘ять років під жорсткими санкціями – це значна підтримка.
  • російські та західні технології. Пліткують, що Москва у відповідь прихистила кількох північнокорейських технарів, що розбирають захоплену зброю, намагаючись відтворити свою незграбну «репліку» на неї.
  • Доходи від експорту. КНДР заборонено санкціями РБ ООН експортувати майже все, що вона спроможна виробляти/видобувати/вирубати/виловлювати.

Москва тепер стане надійним покупцем. Хоча й не довгостроковим, бо гроші мають здатність закінчуватися швидко, коли ти під санкціями. Але режими рахують короткими відрізками часу в економіці, тож для Пхеньяну це також приємний бонус.

Що це означає для нас:

  • Це не змінить хід війни, про що також зазначив Кірбі. Але, це лише початок співпраці. Далі поставок з КНДР може бути більше. І ми маємо бути до цього готові
  • КНДР може поділитися з росією не тільки зброєю, а й здобутками в кіберзлочинності. Успіхи КНДР рахуються сумою 1,2 млрд вкрадених криптоактивів за останні п‘ять років, з них більше половини – за останній рік. Це одне з основних джерел наповнення бюджету Пхеньяну валютою (друге – КНР). Тож, тут світ має реагувати, виробивши політику на цьому новому, хаотичному та поки що здебільшого анархічному ринку. І це питання не тільки до державних гравців, але й до приватних лідерів ринку. Бо зараз це виглядає як безпечна антисанкційна гавань, що слугуватиме надійною годівничкою для м‘ясників.
  • Тепер крім Близького сходу, ближче партнерство нас чекає і з РК та Японією. Ніщо так не об’єднує, як спільний ворог. Тим більш останні випробування людина-ракета провів сьогодні біля японських вод. Байден посилює партнерство з Юн Сук Йолем та Фуміо Кішіда. У нас також є привід для цього
  • КНР в потрійно незручній позі на РБ ООН. Пекін торгує з росією, Іраном та КНДР. І, схоже, планує захищати всіх трьох.

Але чим більше з’являється фактів військової підтримки Тегераном та Пхеньяном російського вторгнення, тим незручнішою стає поза Пекіну. Й тим більш карикатурним виглядає його так званий «нейтралітет».

В будь-якому разі, поставки – вже факт. Майбутні поставки – також майже неминучі. Тож, тепер наша стратегія має будуватися в новій реальності, де ми маємо союзників ворога в Індо-Тихоокеанському регіоні, а значить і значні інтереси там.

Читайте також:
Економіка
У листопаді рівень річної інфляції підвищився до 11,2% порівняно з 9,7% у жовтні.
16:26
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
10:04
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11
Світ
95% — саме стільки голосів набрав сирійський узурпатор на президентських «виборах» 2021 року. Нині ці відсотки його країна витравлює кров'ю.
04 грудня, 13:44