Чому процвітає бізнес Ставицького?

УКРАЇНА
26.07.2017, 14:42
Чому процвітає бізнес Ставицького?

Екс-міністр палива і енергетики України Едуард Ставицький, який втік до Ізраїлю, веде в Україні прибутковий бізнес в сфері газовидобування, нерухомості і будівництва. Екс-соратник Януковича працює під заступництвом людей із правоохоронної системи. Про це в «Facebook» написав журналіст Денис Дубинський.

– На жаль, Генеральна прокуратура України програла війну втікачеві регіоналу Ставицькому. І це після того, як головний військовий прокурор України Анатолій Матіос безуспішно літав до Ізраїлю, щоб вручити Ставицькому підозру. Мова навіть може йти не тільки про нездатність притягнути Ставицького до кримінальної відповідальності, а і про те, що справу Ставицького «зливають». Безкарність завжди породжує нові злочини. Сьогодні Ставицький не тільки керує існуючим бізнесом через свого партнера, шахрая міжнародного масштабу та засновника фонду «Freez Oil» Рула Піпера, а й будує нові схеми. Саме Рул Піпер допомагає Ставицькому зберегти контроль над Морозовський газовим родовищем у Полтавській області.

Дуже дивно, що Генпрокуратура чомусь не помічає пряму причетність Едуарда Ставицького до фірми «Чарівниця», футбольного клубу «Кристал-Аметист», ТОВ «Сіріус 2013», ТОВ «Бел Ойл», якими за фактом керує шахрай міжнародного масштабу Рул Піпер.

– Піпер запам'ятався скандалом навколо бізнесу, який пов'язаний із капіталом ФСБ. Спільно з російським бізнесменом Даніелем Болотіним були власниками компанії «ETIRC Aviation», яка володіла правами на поставку й обслуговування літаків «Eclipse 500» у Росії. Під проекти «ETIRC» російського «Связь-Банка» у 2007 році виділив $150 000 000, які так і не були погашені. Журналісти газети «Ведомости» розкопали, що сам банк збанкрутував, а заборгованість була списана. Журналісти авторитетного в Європі голландського журналу «QUOTE» неодноразово викривали незаконні оборудки Рула Піпера, які наносили фінансової шкоди не тільки фізичним і юридичним особам, а й національним економікам різних країн. 9 грудня 2015 року журнал «QUOTE» опублікував статтю «Власність Рула Піпера арештована по всьому світу».

У ній йдеться про судовий процес над Рулом Піпером в Амстердамі за позовом американського мільярдера Аль Манна в справі повернення інвестицій на суму $10 000 000. За словами адвоката позивача Ханса Коетса, розрахунки Рула Піпера з окупності проекту виявилися банальною брехнею. Після скандалу Піпер оселився в Монако, щоб уникнути нідерландського правосуддя. 2 лютого 2016 року редакція журналу «QUOTE» публікує статтю «Рул Піпер має 1-2 мільярдів доларів для покупки компаній в Україні» з посиланням на публікацію в найбільшій щоденній газеті Нідерландів «De Telegraaf» під назвою «Піпер купує половину України». Автори ставлять під сумнів можливість інвестування визнаним банкрутом Рулом Піпером заявлених ним коштів в український бізнес. Вони наводять дані розвідки «De Telegraaf», що створений для таких цілей із ініціативи Піпера інвестиційний фонд «Freeze Oil Fund» фінансується приватною особою з Ізраїлю, маючи на увазі Едуарда Ставицького, – додав Денис Дубинський.

Віктор Карпенко

вибір редакції