Чому рішення про надання Challenger II таке важливе?

Опінії
15.01.2023, 16:05
Ілюстративне фото: танк Challenger II
Ілюстративне фото: танк Challenger II

Challenger II стане першим основним бойовим танком західного виробництва, який відправлять в Україну

Кореспондент, який зосереджується на війні в Україні

Британія в суботу оголосила, що надасть Україні танки, це подолає майже річний опір Заходу надати українцям одне зі своїх найпотужніших видів озброєння для боротьби з росією.

Очікується, що ця заява посилить тиск на Німеччину, щоб вона взяла на себе зобов’язання відправити свої, вже такі бажані танки Leopard 2 в Україну або принаймні дозволить іншим європейським країнам, які мають ці танки німецького виробництва, надати їх Україні.

Цього тижня уряд Польщі заявив, що з радістю надішле кілька своїх танків німецького виробництва, хоча Берлін повинен буде це дозволити.

У суботу прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак розповів президенту України Володимиру Зеленському про «амбіції» забезпечити Україну танками Challenger II та додатковими артилерійськими системами, йдеться в заяві Даунінг-стріт . Останніми днями британські ЗМІ повідомляли, що розглядається невелика кількість танків, але це лише початок

Перед заявою Британії пан Зеленський у суботу подякував пану Сунаку за «рішення, які не тільки зміцнять нас на полі бою, але й надішлють правильний сигнал іншим партнерам».

Challenger II стане першим основним бойовим танком західного виробництва, який відправлять в Україну після вторгнення росії в лютому. Офіційні особи в Сполучених Штатах і Європі вже давно стурбовані тим, що надання танків може спонукати президента росії путіна до ескалації конфлікту.

Чому рішення про надання Challenger II таке важливе?_1
Ріші Сунак та його любов до російських танків

Цей підрахунок почав змінюватися останніми тижнями, оскільки західні чиновники стурбовані тим, що вони мають обмежений час, щоб допомогти Україні підготуватися до очікуваного російського наступу цієї весни. Вони стали більш готові до ризику, частково через те, що українці добре показали себе на полі бою та добре використовували іншу складну західну зброю.

Київ клопотав про західні танки майже з початку війни, щоб доповнити радянські та російські танки, які були на складах України або постачалися іншими країнами Східної Європи. Ці танки швидко зношуються після місяців боїв.

Прагнення задовольнити прохання Києва цього тижня набуло продовження, оскільки британський і польський уряди публічно закликали змінити позицію Західного альянсу.

Створені більше століття тому для прориву в окопній війні, танки поєднують вогневу міць, мобільність і ударний ефект. Озброєні великими гарматами, рухаючись на металевих гусеницях і виготовлені з більш міцної захисної броні, ніж будь-яка інша зброя на полі бою, танки можуть їхати по нерівній, багнистій або піщаній місцевості, де колісні бойові машини можуть застрягти.

В Україні офіційні особи кажуть, що бронетехніка відіграватиме ключову роль у битвах за контроль над містами у східних регіонах, що межують з росією, де ведуться запеклі бої. Головнокомандувач України генерал Валерій Залужний заявив, що його армії потрібно близько 300 західних танків і близько 600 західних бойових броньованих машин, щоб змінити ситуацію.

Танки, запропоновані Великобританією, є останньою в низці складної зброї, яку західні союзники раніше відмовилися надіслати, побоюючись спровокувати москву. Але все ще є деякі озброєння, які ще не розглядаються західними союзниками України, включаючи винищувачі та ракети більшої дальності, які можуть вразити окупований Крим і саму росію.

Адміністрація Байдена, яка очолює коаліцію союзників, що постачають Україні зброю, досі відкладає танки M1 Abrams американського виробництва, які потребують постійного обслуговування та яких, за словами офіційних осіб, занадто мало, щоб їх економити.

Читайте також:
Політика
Чи хочете ви майбутнє, в якому Канада приєднається до ЄС, Росія пануватиме в Арктиці, а Китай керуватиме Латинською Америкою?
17 січня, 11:46
Політика
Гучно пролунала заява радника 47-го президента США із національної безпеки. Майк Волтц закликав владу України знизити мобілізаційний вік.
15 січня, 12:36
Політика
Попри дипломатичний хист окремих наших чиновників, нема рецепта, як змінити ставлення західних суспільств ззовні. Їм там бракує сміливості.
15 січня, 07:18
Війна
У війні перемагає той, хто запропонує таке нове світобачення і порядок, які об’єднають більшість партнерів.
14 січня, 10:32
Світ
Як Гренландія може допомогти США стримати Росію та Китай?
11 січня, 07:30
Економіка
Поразка Києва у війні коштуватиме Вашинґтону дорожче, ніж допомога. Адміністрації президента Дональда Трампа є над чим поміркувати.
10 січня, 21:43