ПВК «Вагнер» на свій розсуд «деколонізує» Африку

СВІТ
09.08.2023, 18:35
ПВК «Вагнер» на свій розсуд «деколонізує» Африку
Фото: Facebook

Світ не змінюється. Він вже змінився!

Маємо це врахувати, розмірковуючи про невтішний стан справ наших західних партнерів в Африці, бо, якщо за тиждень чи два цьому дяді у піжамі не прилетить "Томагавк" у кабінет, США вилетять із цього регіону у неприродний спосіб.

Державний секретар Ентоні Блінкен, аналізуючи розвиток ситуації на Африканському континенті після вчорашньої зустрічі своєї заступниці Вікторії Нуланд із представниками військової хунти Ніґеру, зазначив, що головним вигодонабувачем дестабілізації там стає російська ПВК "Вагнер".

За даними російських пропагандистських воєнних медіаресурсів, для участі у майбутніх бойових діях у Ніґері передислоковуються близько 1500 "вагнерівців".

У такому складі терористи ПВК "Вагнер" додатково посилюють присутні на території сусідніх держав, як Малі та Центральноафриканська республіка, інших головорізів Євгєнія Прігожина.

Існують дані стосовно звернення представників військової хунти Ніґеру до командування російських найманців, дислокованих у Малі.

Наслідки очевидні: збереження режиму, встановленого під час державного перевороту 26 липня 2023 року у Ніґері, матиме вплив на процеси не місцевого, а регіонального та континентального масштабу.

Витіснення із Ніґеру військової присутності таких держав, як США та Франція з наступною заміною їх стабілізаційної ролі регулярними чи гібридними російськими воєнізованими підрозділами означатиме відчутну та значущу геополітичну поразку держав Заходу на "чорному континенті".

Власне, наслідками такої ситуації може стати загальне падіння авторитету США і союзників у світі, зростання ролі та впливу КНР та РФ, консолідацію та активізацію клептократичних авторитарних режимів по всьому світі.

Автор : Юрій Михальчишин
Читайте також:
Опінії
Форуми росіян у Львові, Берліні, Парижі переорієнтують увагу з жертви на агресора. Для західної спільноти нашого ворога гуманізують.
27 травня, 07:12
Політика
Зростання впливу Кремля в Угорщині становить небезпеку не тільки для її сусідів, серед яких воююча Україна, але й для всієї Європи. Це факт.
24 травня, 19:23
Політика
Заступництво на позір ліберальної демократії з боку США і ЄС — просто красиве гасло. Ми опинилися у статусі Чехо-Словаччини 1938 року.
23 травня, 20:35
Політика
Ворог десантував у західних країнах чимало своїх агентів, диверсантів і шпигунів. На превеликий жаль, є серед них і громадяни України.
07 травня, 07:09
Світ
Латвія, Литва та Естонія звинуватили московію в глушінні сигналів GPS у Балтійському морі.
29 квітня, 18:37
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27