Чому українські діти підсіли на російський серіал?

Опінії
07.12.2023, 15:33
Чому українські діти підсіли на російський серіал?

Займіть своїх дітей діалогами про серйозні речі. І перестаньте самі подавати поганий приклад.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Заради антропологічної мети глянула нову ворожу кіноагітку «Слово пацана». Як медійнику і спеціалісту з PR мені варто знати про нові заготовки окупанта, які торкатимуться нас.

Одразу можу сказати, що там все серйозніше за просто кіно про криміналітет. Але все по порядку.

Кіно про криміналітет, «мокруху», серійні убивства і маргіналів було, є і буде. Але далеко не всі вони стають причиною чийогось вибору стати бандитом.

Коли мені було 13 років вийшов запоребрикіський серіал «Бригада». Він був дуже популярний. І половина класу за шафами географічного класу місяць гралась у «Пчелу», «Космоса», «Сашу Бєлого» і Олєньку. Погрались і перестали — із близько 200 випускників моєї паралелі школи — лише 2 стали потужними зеками. Бо ще до виходу серіалу знущались над котами і грабували магазини.

Далі було нашестя «Бумера». Кіна про кримінальні розбірки в єб*нях запоребрика. Де головну роль виконував зятьок Невзорова, мощний путініст, який схвалює війну рф з нами. Тут наслідки культурної агресивної експансії були серйозніші — попискування саундтреку із «Бумера» ще донедавна було на мобілах таксьорів і воділ міжміських маршруток. Ознака крутого мужика! Насправді культурний солітер.

Була «Няня», про баришню з купою родичів із Маріуполя, які тільки і чекають як сісти на шию елітному московському продюсеру. Тут лиха було зроблено чимало, бо прописувались поведінкові коди для дівчат. Половина героїнь програми Каті Осадчої біли тими «нянями Віками»)

Ще більше лиха наробили серіали «Кадетство», «Солдаты» і «Ранетки», які затягнули в спільний культурний низку наших підлітків. І заодно подарували впізнаваність низці лютих українофобів а-ля Боря Корчевніков. Багато чого з цього та подібного лайна продюсував наш рідний Сашенька Роднянський.

Ще великим злом був Охлобистін в «Інтернах». Жарти мого колишнього шефа базувались на тому, що він побачив в «Інтернах». Це була людина, народжена на початку 1970-хх.

Що ж не так із «Словом пацана»?

Це агітка спрямована на тих, хто уже не розуміє, про що «Брат» і «Брат-2».

Хто ще навіть в якості сперматозоїда не був в часи «Бригади».

рф передає у спадок свою людоїдську ідеологію для тих, хто народився на початку десятих. І вкладає молодняку в голову — нахер те навчання, нахер той спорт, нахер те сольфеджіо. Нафіга тобі те скушне ІТ? Іди і стань бандитом. Завали когось на зупинці. А щоб все було найс — закрути роман чи схему з правоохоронними органами.

Один із героїв дуже нагадує юного путіна. Це неспроста, це хитра прошивка про ідеалів і кумирів.

Самий крутий герой — це бувалий ваєнний, який повертається із Афганістану у виконанні Івана Янковського. Як кажуть баби із окупантського тіктоку «краш всех дєвочек постарше». Вова — це пряма алюзія на загарбника, який повертається із вайни на Українє. Із того самого СВО. Так РФ посилає сигнали молодняку — іди на війну і всі ХХ будуть твої. Хитро, грамотно, небезпечно.

Нєкій мужчина в формі агітує іншого героя вступати в Суворовське. З текстом «мы же пацифисты, но надо быть готовым к войне». Це вудка загарбницьких війн для тих, у кого ще вуса не ростуть.

Кліпові нарізки із популярного музла а-ля «Сєдая ночь». Це щоб молодняк не слухав Джоджу Кет, Дуа Ліпу, Гаррі Стайлза. А гоцав на тусах під «своё, настоящее». Як батьки на п’яних корпоративах.

Тому цей серіал небезпечний подвійно.

Перше, це мобілізація юних поколінь рф на нові війни.

Друге — це затягування наших малолітніх довбодятлів знову в спільний культурний простір із окупантом.

Чому так відбувається?

Давайте скажемо чесно, батьки нинішніх 14-літніх ще донедавна співали з дітьми «Алкоголічку» і Басту вдома. Матері дивились серіали «Измена», «Содержанки» і «Ольгу». Батя міг спокійно потягувати пиво під сєріал про настоящих мужчин із ОМОНа чи щось із хлєбалом Пореченкова…

Пошукати щось ретельно на Netflix та інших платформах — лінь або шкода грошей.

А головне, дуже мало запиту на нормальні серіали зняті на наші гроші удома. Бо я пам’ятаю, як перед повномасштабним вторгненням у нас лідером рейтингу були «Свати-7» без дубляжу. Бо з дубляжем вся дурь цього кінопродукту видна.

І власне, коли виникла ідея рагуля Горбунова зняти кіно про уклоністів на фермі Поворознюка — довелось вмикати режим алабая. Бо це була люта неповага самих до себе.

Чи могли би ми зняти гарне кіно про наші банди 90-х? Легко, було би бажання.

Наприклад, сюжет один.

Симпатичний катала із Донецька сходить на вершину кримінального світу. Стає люксовою елітою політичного світу. Купує футбольні клуби і розкішні маєтки. Заодно він намагається стати легальним бізнесменом з хвилеподібною вдачею. Я би глянула кіно про цього фактурного героя.

Сюжет два.

Симпатичний рекетир кришує приватний бізнес. Але має душу романтика. Своє угрупування він назвав на честь доньки або сина. Він трагічно гине у перестрілці. За багато років син або дочка крутять з елітною телезіркою. Яка працює на темники ФСБ. Гарний сюжет? Цілком реальний)

Сюжет три.

Три маскулінні гості із Чечні хочуть взяти під контроль справи на рідній українській Борщазі. Група юних боксерів об’єднується і починає показувати, що у нас тут тотальна єдність і чужакам тут не місце. Наші боксери закінчать життя трагічно, але їх місія мала свої плоди — у нас не прижилась система життя РФ і все пішло в законне русло.

Короче, займіть своїх дітей цікавими речима, діалогами про серйозні речі. І перестаньте самі подавати поганий приклад. Плюс — краще підсуньте серіали про західні банди. Подивіться разом «Наркос», «Підпільну імперію», фільми братів Коенів, польський «Е₴₴к@рт». Інакше бейбік найде сам лайно, поки ви будете його охороняти від реального світу.

Читайте також:
Війна
На вимогу Кремля колаборанти глорифікують терористів. Своєю чергою, українських захисників таврують «екстремістами» та «неонацистами».
11 грудня, 12:36
Політика
Після набуття Приштиною державного суверенітету від Белграда 2008 року у Москві постійно апелюють до цього прецеденту. Зокрема, щодо Криму.
01 грудня, 14:07
Позиція
Це вже верх нахабства — Фаріон вже не зможе відповісти.
14 жовтня, 11:26
Політика
«Україна – це росія, а СРСР треба відродити»: як працювала пропаганда в серіалі «Скоти», який дивилися мільйони українців.
03 жовтня, 10:00
Політика
Як депутат Дмитрук допомагатиме російській пропаганді за кордоном
30 серпня, 11:33
Опінії
Нездатні вплинути на ситуацію у Курській народній республіці воєнним шляхом, росіяни активували жорна пропаганди. Вони генерують фейки.
14 серпня, 13:42