Чому важливо сортувати сміття?

22 червня, 17:15

Уявіть, що буде з планетою через 100 років, коли відходи надходитимуть на звалища з такою ж інтенсивністю, як це відбувається зараз.

У такому випадку планета перетвориться на великий смітник!

Зменшити негативний вплив сміття і відходів на навколишнє середовище, ґрунт, підземні та поверхневі води можна. Потрібно правильно сортувати сміття та побутові відходи.

Кожен із нас є маленькою фабрикою з виробництва відходів, з щорічним обсягом продукції в більш ніж 400 кг. Важливо усвідомити, для чого потрібне сортування сміття.

Чому важливо сортувати сміття?_1

Далі ви дізнаєтеся про кілька вагомих причин:

- Користь для екології

Все сміття можна умовно розділити на безпечне та небезпечне. До безпечного можна віднести харчові залишки, картон і папір. Це відходи, які, розкладаючись, не отруюють воду і ґрунт. Часто з них виготовляють нову продукцію. Наприклад, з макулатури виробляють туалетний папір.

Небезпечним сміттям є батарейки та акумулятори, ліки, лакофарбові вироби, поліетилен, ртутні лампи та термометри. Небезпечні відходи токсичні, і потрапляючи на полігон разом зі звичайним сміттям, отруюють землю і воду. Наприклад, батарейка забруднює 20 м² землі та близько 400 л води. Такі відходи просто знищують на спеціальному заводі.

- Повернення ресурсів до циклів виробництва

З пункту прийому відходи відправляються за переробні заводи. З них створюють вторинну сировину, з якої потім виготовляють нову продукцію. Тобто для створення нового не потрібно знову добувати ресурси, а можна скористатися вже наявними. Для виготовлення паперу не потрібно знову пиляти ліс, можна переробити макулатуру. Таким способом підприємство економить кошти. І для людей це теж великий плюс, менше пиляють дерев — чистіше повітря.

- Усе це сприяє скороченню звалищ

Сміттєві звалища розростаються з кожним роком. У нашій країні загальна площа легальних сміттєвих полігонів понад 10 тис. га. Але ж на їх місці могли б рости сільськогосподарські культури чи було б побудовано безліч будинків, шкіл, лікарень або стадіонів. До того ж, забруднений ґрунт буде дуже довго відновлюватися, оскільки для повного розкладання деяких відходів потрібно багато років.

Поліетиленовому пакету потрібно 100-200 років, алюмінієвій банці - 500 років. Але ж крім офіційних полігонів є ще величезна кількість великих несанкціонованих звалищ. Сортуючи сміття, люди сприяють скороченню звалищ і сміттєвих полігонів

Читайте також:
Які етапи становлення довелося йому пройти, аби сьогодні ми користувалися звичним для нас комп’ютером?
13:10
Вже давно хочете почати сортувати сміття, але не знаєте як почати?
вчора, 10:55
Чи знаєте ви як давно з’явилася українська гривня?
08 липня, 12:15
Недарма кажуть, що кожна ідея може стати геніальним винаходом.
04 липня, 08:30
Чи знаєте ви, що перлини це наслідок самозахисту молюска?
02 липня, 14:30
Чи впевнені ви, що правильно чистите зуби?
01 липня, 18:05