Чому ведмідь взимку спить?

17 червня, 15:55

Кожному відомо, що взимку ведмеді впадають у сплячку. А чи замислювалися ви над тим, чому вони так роблять?

Ведмеді — це найбільші хижі ссавці на Землі. Їхня вага може сягати від 150 до 350 кг. А деякі з них навіть можуть важити до 700 кг!

Уявляєте скільки потрібно їжі для такого велетня? Тому причиною зимової сплячки ведмедів є банальна відсутність їжі.

Основа їхнього раціону — рослини, наприклад, корінці, ягоди чи листя. Іноді вони їдять і дрібних тварин, але це відбувається навесні, коли рослин ще просто немає.

Ведмеді не роблять запасів на зиму, тож сплячка — єдиний їх шанс вижити. Вже з початку осені ведмеді починають багато харчуватися, підбирають ягоди, фрукти, ловлять комах, ходять у поля "за здобиччю". Так вони накопичують жир на зиму.

Сон у ведмедя чуйний, скоріше це дрімота, а не сон. Його дуже легко розбудити, а врятуватися від нього практично неможливо. Ведмідь чудово лазить по деревах, вміє гарно плавати та розвиває швидкість до 50 км/год. Довжина його стрибка — 3 метри.

Як ведмеді дізнаються, що настала весна і час прокидатися? — Про це їм говорить підвищення температури, а також відчуття голоду. Як тільки приходить весна і вода проникає в барліг, ведмідь виходить назовні в пошуках якоїсь їжі.

Часто ранньою весною йому ще нічого їсти. Тоді ведмеді можуть нападати на собак або приходити в села і загризати худобу. Голодний ведмідь небезпечний, він може напасти навіть на людину.

Читайте також:
Які етапи становлення довелося йому пройти, аби сьогодні ми користувалися звичним для нас комп’ютером?
13:10
Вже давно хочете почати сортувати сміття, але не знаєте як почати?
вчора, 10:55
Чи знаєте ви як давно з’явилася українська гривня?
08 липня, 12:15
Недарма кажуть, що кожна ідея може стати геніальним винаходом.
04 липня, 08:30
Чи знаєте ви, що перлини це наслідок самозахисту молюска?
02 липня, 14:30
Чи впевнені ви, що правильно чистите зуби?
01 липня, 18:05