Чорний лебідь промайнув над Віссю зла

СВІТ
16 жовтня, 16:05
Чорний лебідь промайнув над Віссю зла

Китай новинами про стагнацію своєї економіки «обвалив» ціни на нафту, - Reuters

На світовому ринку знизилися ціни на нафту. Серед причин – зниження рівня інфляції у Китаї. Так, ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 86 центів, або 1,1%, до 78,18 долара за барель, а вартість ф'ючерсів нафти West Texas Intermediate (WTI) скоротилася на 83 центи, або 1,2% – до 74,73 долара за барель.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що ціни на нафту впали після того, як:

  • рівень інфляції у Китаї знизився;
  • відсутність ясності в планах економічного стимулювання країни викликало побоювання «»щодо попиту на пальне у найбільшому світовому імпортері нафти".

«Негативні новини з Китаю переважили занепокоєння ринку щодо можливої відповіді Ізраїлю на ракетну атаку Ірану 1 жовтня, яка може порушити видобуток нафти – хоча США і застерегли Ізраїль від нападів на іранську енергетичну інфраструктуру. Адже показники індексу споживчих цін у Китаї вказують на стійку дефляцію та послаблення внутрішнього споживання – попри оголошення владою у вересні найбільш агресивних заходів монетарного стимулювання», – йдеться у повідомленні.

В Угорщині відклали відмову від російської нафти

Водночас угорська нафтова група MOL очікує, що її нафтопереробні заводи (НПЗ) зможуть переробляти російську сиру нафту до кінця 2026 року. При тому, що раніше останнім терміном називався 2025 рік. Таким чином компанія MOL вирішила ще рік качати нафту з росії.

Причиною перенесення терміну, за даними аналітиків, у самій компанії назвали непередбачені складнощі в реалізації 24 запланованих проєктів із модернізації НПЗ. А також необхідність додаткових логістичних інвестицій у сховища та потужності зі змішування.

Водночас там повідомили, що MOL нині веде переговори з хорватським оператором Janaf про укладення довгострокового контракту на транспортування нафти по Адріатичному трубопроводу. Проте визнали, що трубопровід «Дружба» має для компанії ключове значення.

«Наша мета – закуповувати різну нафту. Як російську, так і неросійську», – зазначили там.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Канцлер Німеччини заявив, що готовий провести подальші переговори з путіним, попри безрезультатну телефонну розмову
11:31
Політика
Сирія так і не змогла відновитися після втрати нафтових родовищ і заводів
09 грудня, 16:31
Світ
Усі ці бази є критично важливими для путіна у цих регіонах.
05 грудня, 10:55
Політика
«росія – точно нам не ворог», - про це заявив посол державного утворення «Ізраїль» Михайло Бродський
02 грудня, 10:02
Політика
Міністр енергетики Туреччини заявив, що без дозволу США «ми не зможемо платити росі».
26 листопада, 16:35
Світ
За минулі 2 роки Вашинґтон позірно стримував Київ від надмірної ескалації. Натомість Москву це лише провокувало конфліктувати далі.
25 листопада, 08:25