Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу

16.06.2020, 16:55

Скільки музеїв існує у світі? Певно ж, й не порахувати. Але лише деякі з них можна назвати справді унікальними.

В різних куточках планети відкриваються незвичайні об'єкти з експонатами, і деякі з них знаходяться під водою.

Музей підводних скульптур, Канкун, Мексика

Напевне, це найдивовижніший підводний музей. Museo Subacuatico de Arte був офіційно відкритий 27 листопада 2010 року і знаходиться на дні Карибського моря, побіля курортного міста Канкун.

Власне музей охоплює площу 420 кв. метрів, а на глибині від 2 до 10 метрів розміщені чудові скульптури. Щоб помилуватися ними, вам доведеться одягти спеціальне спорядження і зайнятися дайвінгом. Дослідження фігур відбувається під контролем досвідченого інструктора, а особливе зачарування і неймовірна атмосфера музею ніколи не забудуться.

Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу_1

Підводна експозиція

Під водою знаходяться 500 скульптур, які зібрані в декілька експозицій. 487 фігур створені засновником музею Джеймоном де Кайресом Тейлором. Перші чотири скульптури були встановлені в 2009 році, а наприкінці 2013-го їх загальна кількість склала 500 фігур.

В колекції відображена історія людей, починаючи з древніх майя і до сучасності. Цікаво, що тут у формі скульптур показані такі історії як «Завоювання», «Революція», «Незалежність». Здебільшого в колекції – фігури людей. Але можна побачити також автівки чи будинки.

Кожна фігура – це певна людина, і виготовлена вона в натуральну величину. Усі скульптури мають унікальні назви чи імена. Вони створені з цементу, силікону і скловолокна. Скульптури підтримує величезний постамент, який не дає їх знести підводним течіям.

Музей складається з двох частин – галерей Machones і Punta Nizuc. В першій експонати стоять на глибині від 8 метрів, а в другій – на глибині 4 метри. Оглянути Punta Nizuc можна з човна зі скляним дном.

Музей був створений з метою захисту навколишнього середовища. Скульптор Джейсон де Кайрес Тейлор замислився над тим, якої шкоди туристи щорічно завдають морським мешканцям, занурюючись на дно Карибського моря для вивчення коралових рифів. Так, найбільший кораловий риф Канкуна Manchones Reef був пошкоджений саме туристами. Тоді скульптор і вирішив встановити під водою бетонні скульптури, на яких з часом з'явиться штучний кораловий риф, а також зможуть існувати підводні мешканці.

Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу_3

Підводний музей скульптури, Лансарот, Іспанія

Museo Atlantico – ще один проєкт Джейсона де Кайреса Тейлора, який був створений в 2017 році в Іспанії. Мета та ж сама. По-перше, морських мешканців привертають бетонні скульптури, в яких вони можуть існувати. По-друге, з часом на них нарощується штучний риф. По-третє, такі музеї привертають до себе увагу туристів і дещо відволікають їх від дайвінгу на ділянках з унікальною природою, яка просто гине від втручання людини. 

Як заявляє команда Джейсона, скульптури, занурені у воду, сприяють приросту морських мешканців на 200 відсотків.

У чому особливість?

Цей музей став першим і поки що єдиним в Європі. Експозиція виставлена на дні Атлантичного океану і вражає масштабністю. Лише уявіть собі – вона займає площу в 2500 кв. м. Фігури знаходяться на глибині 12-15 метрів, тому дістатися до них можна лише з допомогою акваланга.

Для своїх скульптур художник використовує особливий тип цементу без шкідливих домішок і металу, оскільки останній забруднює оточуюче середовище.

Всього в музеї представлені понад 300 експонатів, кожний з яких виконаний у натуральну величину. Ви тільки погляньте на ці мистецькі шедеври.

Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу_5
Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу_7
Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу_9

Підводний музей військової техніки, Йорданія

В 2019 році в Йорданії був відкритий військовий музей з експонатами. Він розташований на дні Червоного моря біля узбережжя Акаби.

На глибині трьох метрів тут розміщені танки ХХ століття, ударний гвинтокрил ВПС АН-1 оF Cobra Збройних сил Йорданії, бронетехніка. Всього ви побачите 19 одиниць військової техніки.

Особливо зацікавить вас танк «Вождь», на якому встановлена гармата 120-го калібру. Цікаво, що перед зануренням у воду з експонатів були видалені усі небезпечні матеріали, щоб не зашкодити навколишньому середовищу.

Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу_11

Коралларіум, Мальдиви

І знову повертаємося до творчості талановитого скульптора Джейсона де Кайреса Тейлора. Його турбують проблеми з еоклогією та втручання людини у підводний світ. З метою збереження коралових рифів та допомоги мешканцям океанів розширити свою популяцію, скульптор створив ще один музей – на Мальдивах.

Коралларіум, як вважає сам Тейлор, це його найамбітніший проєкт. Лише уявіть собі величезний куб з розміром граней в 6 метрів, до якого запливають туристи, щоб подивитися на виняткові фігури. Мимо них спокійно пропливають риби, а чимало мешканців підводного світу селяться всередині скульптур.

Комплекс, який складається з трьох секцій, наполовину здіймається над водою. Тому деякі фігури повністю сховані під водою, а інші знаходяться над нею. Розташований музей за 150 метрів від узбережжя на одному з атолів Мальдив.

Музей являє собою напівзанурену у воду галерею, в якій і розташовані скульптури. Оскільки клітки з фігурами встановлені в місцях припливних течій, рівень води у галереї постійно змінюється. Тому інколи творіння скульптура ніби виходять з води.

В музеї ми зможемо побачити 14 монументів, і деякі з них створені зі зліпків, знятих з реальних людей. Музей оточений унікальними сусідами – кущами коралових квітів та залишками пагонів  зникаючого корала Acropora cervicornis.

Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу_13

Підводний музей античності Байя, Італія

Байя також може бути долучена до списку найнеймовірніших знахідок на дні океану. На самому дні Неаполітанської затоки, біля узбережжя Італії лежать руїни древнього міста Байя. Це мармурові статуї, мозаїки, фонтани, будинки і храми, які перебувають під водою понад 1700 років.

Колись процвітаюче місто затонуло в результаті активності вулкану Везувій. Затоплення цього міста відбувалося поступово, а частина античної Байї все ще розташована на суходолі. Але побачити, яким місто було багато століть тому, можна лише під водою.

В межах ста метрів від берега на глибині 3-20 метрів туристи можуть помилуватися неймовірними мистецькими творіннями. І навіть віллою імператора Клавдія, яка непогано збереглася. Цей музей вважається одним з найвеличніших у світі.

Чудеса на морському дні: найкрасивіші підводні музеї світу_15
Читайте також:
Виміри
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб
21 квітня, 12:39
Полтава
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб.
12 квітня, 14:55
Життя
Гігантський музичний інструмент було створено стараннями японців
25.12.2021, 18:53
Мистецтво
В 1973 році йому вдалося на «Волзі» втекти з тюрми народів на Захід.
14.12.2021, 23:08
Історія
Таланти юної дівчини з України дивували навіть досвідчених митців, а її краса та розум зачаровували вишукану паризьку богему.
23.11.2021, 19:28
Історія
За його проєктом, зокрема, зведено будинок Полтавського земства.
15.11.2021, 18:12