Цими днями чеченські смертники на чолі з Басаєвим здійснили антитерористичний рейд на Буддьоновськ

СВІТ
17.06.2021, 14:47
Полковник ЗС ЧРІ Шаміль Басаєв під час переговорів
Полковник ЗС ЧРІ Шаміль Басаєв під час переговорів
Фото: Вікіпедія

Це був Рейд у вічність.

Рівно 26 років тому група чеченських відчайдухів очолюваних полковником ЗС Чеченської республіки Ічкерія Шамілем Басаєвим здійснили антитерористичний рейд на російське місто Буддьонновськ (Ставропольський край).

Про це у себе на сторінці у ФБ нагадав засновник видавництва "Пропала грамота" Олексій Бешуля.

“Розумію, що у вас зараз футбольчик, слава Бельгії і все таке. Але в ці дні виповнюється 26 років із цікавої бойової операції.
Само собою, що для пошановувачів миру, дипломатичних врегулювань і "захід нас врятує" - це "військокий злочин" і "посольства не зрозуміють".
Але рейд на Буддьоновськ був операцією відчайдухів, смертників. Тих, що не мріяли про гуманітарну місію, поки авіація федералів з землею рівняла їхні міста, чи про міжнародний миротворчий контингент, поки кремлівські салдафони дійсно чинили військові злочини”,
- написав Бешуля.

Він зазначив, що це був Рейд у вічність. Рейд останнього шансу, щоби здобути ще якийсь простір для продовження боротьби. 

Це був Рейд смертників, що мріяли про вільне життя.

“14-19 червня 1995 - це були дні останнього шансу, яким (чеченці) наважилися скористатись”, - резюмував видавець. 

 Нагадаємо, що в ці дні Басаєв разом із своїми солдатами увійшли у Буддьоновськ і взяли в заручники понад 1600 жителів міста.

Чеченські військові висунули вимоги до російської влади: зупинити військові дії в Чечні (Ічкерії) і вступити в переговори з офіційною владою Чеченської республіки.

Особи, які опинилися в заручниках, свідчили, що за заподіяння шкоди породіллям Шаміль Басаєв пригрозив своїм людям розстрілом.

19 червня, після переговорів чеченці звільнили заручників. 

Російська влада погодилася на припинення бойових дій в Чечні, виведення російських військ і можливість повернення чеченських військових до Чечні.
 
Заручники ж постраждали в результаті обстрілу будівлі лікарні російськими спецпідрозділами в ході неграмотно проведеної операції з їх звільнення.

Читайте також:
Історія
«Волі не дають — її треба здобути, влади не дарують — її треба забрати силою у ворога» — Ярослав Стецько.
01 липня, 13:05
Історія
В архіві Служби зовнішньої розвідки України знайдено рукописний варіант останнього звіту Головного командира УПА Романа Шухевича
29 червня, 06:05
Війна
«Шахеди» не завадили: у Кременчуці стартував триденний військовий вишкіл.
28 червня, 14:00
Опінії
Держава відсутня. Хто насправді тримає небо і фронт?
28 червня, 10:05
Війна
«Залізні коні» повертаються на фронт
23 червня, 13:23
Війна
Волонтерський десант із Сарн знову на передовій допомоги.
21 червня, 10:06