Роковини смерті президента вільної Ічкерії Джохара Дудаєва

СВІТ
21 квітня, 14:00
Роковини смерті президента вільної Ічкерії Джохара Дудаєва

Ракетний удар по місцевості, де перебував чеченський лідер, завдано тієї миті, коли він розмовляв супутниковим телефоном із Москвою...

28 років тому, пізно ввечері 21.IV.1996, у результаті російського теракту загинув президент Ічкерії генерал Джохар Дудаєв. Він не скорився окупантам!

Несподіваного ракетного удару по Дудаєву було завдано у момент, коли він мав розмову супутниковим зв'язком із депутатом Державної Думи Константіном Боровим, неподалік від села Гехі-Чу на заході Чечні. Відомо, що російське керівництво в особі Боріса Єльцина сподівалося, що з вбивством Джохара всенародний опір у ЧРІ припиниться, і війна швидко закінчиться.

Однак подальші події показали, що надіям Кремля не судилося виправдатися. Адже під час першої російсько-чеченської війни окупанти були вигнані з Ічкерії, тому операція з ліквідації стала кроком відчаю окупантів.

Того квітневого дня у повітря здійнялися два бойові літаки Су-25. Ці сталеві "яструби" Кремля полетіли у Чечню вбивати не просто людину, а справжнього провідника нації, Героя, Чин якого житиме у віках.

Подальшим слідством встановлено, що у спланованому теракті проти Дудаєва були замішані не тільки спеціальні служби РФ, а й США. Вище військово-політичне керівництво цих країн безпосередньо курувало хід операції.

Співробітники кремлівської Федеральної служби контррозвідки завдяки американській сучасній техніці запеленгували сигнал супутникового телефону Джохара Дудаєва. Це сталося у районі села Гехі-Чу, а затим спрямували туди смертоносні ракети.

За однією із версій чеченців, координати місцеперебування Дудаєва були передані російській стороні, за прямою вказівкою адміністрації президента Білла Клінтона, Агентством Національної Безпеки США. Воно відстежувало сеанси супутникового зв'язку чеченського президента, що користувався мобільною телефонною системою "ІНМАРСАТ".

Наказ про організацію теракту був відданий особисто Борісом Єльциним, ініціатори та виконавці теракту були нагороджені золотими зірками героїв росії. Кремль і понині винагороджує відвертих убивць, катів, садистів, терористів...

В одному з інтерв'ю сам Дудаєв говорив, що «росія зникне, коли зійде Українське сонце», і мав рацію. Воно вже сходить, наше переможне Сонце свободи для всіх поневолених Москвою народів.

Світла пам'ять і шана тобі, Джохаре!
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Історія
Мудрого — не одурити, чесного — не купити, а мужнього — не зламати...
30 червня, 09:23
Полтава
Поблизу славнозвісного Мотриного монастиря, де гайдамаки святили зброю, увічнено незламних Героїв новітньої російсько-української війни.
16 червня, 14:07
Полтава
Воїн поліг смертю хоробрих 1 лютого 2024 року поблизу населеного пункту Богданівка на Донеччині. Тиждень не дожив до свого 51-річчя.
01 травня, 06:10
Полтава
Незламний воїн поліг смертю хоробрих торік 20 липня, виконуючи бойове завдання на Бахмутському напрямку. Тепер його Чин увічнено у граніті.
17 квітня, 19:06
Позиція
Рівно рік тому 25 березня на Донеччині поліг смертю хоробрих наш земляк. Олександр Федорченко здобув вічне життя в бою проти московитів.
25 березня, 08:27
Війна
Хлопець з Луганщини став одним із найкращих пілотів Су-25, взірцем — для своїх, жахом — для окупантів
13 лютого, 09:55