Created with Sketch.

Цими днями чеченські смертники на чолі з Басаєвим здійснили антитерористичний рейд на Буддьоновськ

17.06.2021, 14:47
Полковник ЗС ЧРІ Шаміль Басаєв під час переговорів
Фото: Вікіпедія

Це був Рейд у вічність.

Рівно 26 років тому група чеченських відчайдухів очолюваних полковником ЗС Чеченської республіки Ічкерія Шамілем Басаєвим здійснили антитерористичний рейд на російське місто Буддьонновськ (Ставропольський край).

Про це у себе на сторінці у ФБ нагадав засновник видавництва "Пропала грамота" Олексій Бешуля.

“Розумію, що у вас зараз футбольчик, слава Бельгії і все таке. Але в ці дні виповнюється 26 років із цікавої бойової операції.
Само собою, що для пошановувачів миру, дипломатичних врегулювань і "захід нас врятує" - це "військокий злочин" і "посольства не зрозуміють".
Але рейд на Буддьоновськ був операцією відчайдухів, смертників. Тих, що не мріяли про гуманітарну місію, поки авіація федералів з землею рівняла їхні міста, чи про міжнародний миротворчий контингент, поки кремлівські салдафони дійсно чинили військові злочини”,
- написав Бешуля.

Він зазначив, що це був Рейд у вічність. Рейд останнього шансу, щоби здобути ще якийсь простір для продовження боротьби. 

Це був Рейд смертників, що мріяли про вільне життя.

“14-19 червня 1995 - це були дні останнього шансу, яким (чеченці) наважилися скористатись”, - резюмував видавець. 

 Нагадаємо, що в ці дні Басаєв разом із своїми солдатами увійшли у Буддьоновськ і взяли в заручники понад 1600 жителів міста.

Чеченські військові висунули вимоги до російської влади: зупинити військові дії в Чечні (Ічкерії) і вступити в переговори з офіційною владою Чеченської республіки.

Особи, які опинилися в заручниках, свідчили, що за заподіяння шкоди породіллям Шаміль Басаєв пригрозив своїм людям розстрілом.

19 червня, після переговорів чеченці звільнили заручників. 

Російська влада погодилася на припинення бойових дій в Чечні, виведення російських військ і можливість повернення чеченських військових до Чечні.
 
Заручники ж постраждали в результаті обстрілу будівлі лікарні російськими спецпідрозділами в ході неграмотно проведеної операції з їх звільнення.

Читайте також
Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах. Краще кулі в грудях, ніж канчуки по спинах.
Опінії
Перший штурм столиці Ічкерії
Історія
Від «Черемухи» на Майдані до «Орєшніка» в Дніпрі
Опінії
20 років тому, 22 листопада 2004 року розпочалася нова глава історії України
Опінії
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи
Політика
Геноцид сам по собі нічому нікого не вчить, а дарма
Опінії