Ціна за один 155-мм снаряд перевищила €4 тис

ВІЙНА
16.12.2023, 16:05
Ціна за один 155-мм снаряд перевищила €4 тис

Німеччина замовляє їх для України у французької компанії.

Крім того, у світі очікується дефіцит пороху, що також зрештою вплине на ціну боєприпасів.

Про це пише DEFENSE EXPRESS.

Офіційний сайт Міністерства оборони Німеччини повідомляє, що у рамках оборонної підтримки України бюджетний комітет Бундестагу підтримав нову рамкову угоду про виробництво 155-мм артилерійських снарядів — йдеться усього про виробництво і постачання до 350 000 боєприпасів, і відзначається, що в цьому проєкті можуть брати участь й інші країни.

Як відзначають у пресслужбі оборонного відомства країни, ця рамкова угода є частиною боєприпасної угоди ЄС з пришвидшення поставок боєприпасів Україні, а також йдеться і про довгострокову перспективу збільшення виробництва артилерійських боєприпасів в Європі з метою поповнення запасів артилерійських снарядів.

Якщо говорити конкретно про Україну, то у межах рамкової угоди, про яку йдеться вище, Німеччина замовила для наших Збройних Сил 68 тисяч уламково-фугасних боєприпасів у французької оборонної компанії. Сума угоди становить 278 млн євро.

Тобто — ціна одного 155-мм артилерійського боєприпасу згідно з цього контракту сягає вже близько 4088 євро. Це, звичайно, вдвічі менше за суму у 8000 євро, яку раніше озвучували у НАТО, але водночас на майже 800 євро дорожче, якщо, наприклад, порівнювати з контрактом на постачання боєприпасів Україні, який Німеччина уклала з Rheinmetall у жовтні цього року, і за яким ціна одного 155-мм снаряда становила орієнтовно 3300 євро.

Окремо варто акцентувати й на тому, що раніше контракти для України Німеччина традиційно віддавала Rheinmetall — до іншої компанії країна ймовірно звернулася через високу завантаженість замовленнями німецького концерну. Наприклад, на початку грудня Rheinmetall (а точніше Rheinmetall Expal Munitions) отримала черговий контракт на постачання 40 тисяч боєприпасів України із термінами виконання вже у 2025 році.

Читайте також:
Опінії
Противник, безумовно, продовжуватиме атаки на Харківському напрямку, і, цілком імовірно, на Сумському.
25 травня, 15:47
Світ
Загалом на виробництво боєприпасів виділено близько 6 млрд доларів.
03 травня, 16:55
Війна
Військкомати забирають збирачів дронів в окопи
26 квітня, 17:10
Війна
Німецька компанія Quantum-Systems GmbH відкрила завод БПЛА і центр розробки в Україні.
19 квітня, 16:27
Війна
Вітчизняний дрон стійкіший до РЕБ, може переносити два боєприпаси по 500 г та довше перебувати в повітрі на одному заряді
19 квітня, 10:37
Опінії
Українські розробники і виробники БПЛА працюють у рамках обмежених законом 25% прибутковості.
08 квітня, 09:03