Цукор на вбивстві. Міська влада знищує тварин

ПРОБЛЕМИ
23.09.2015, 10:53
Цукор на вбивстві. Міська влада знищує тварин

Ми відповідаємо за тих, кого приручили

(А. де Сент-Екзюпері)

Мамай збагачується на вбивстві братів наших менших.

Доброта й велич душі не вимірюються. Але побачити й відчути, наскільки можна любити й турбуватися, наскільки є істоти вірні та віддані, справді можна. Мова йде про братів наших менших. І, звісно, про нас.

Наталка Полтавка не називає своє справжнє ім’я, каже, їй не потрібна зайва увага, вводить наших журналістів у курс справи. Ми їдемо до двох притулків (назва більш ніж умовна) для бездомних тварин. Проблема більш ніж нагальна, - говорить Наталка, - адже на всю Полтаву немає жодного офіційного притулку для бездомних тварин. Є пункт перетримки (його ми за звичкою між собою і називаємо притулком) – комунальна служба КАТП 1628 на вулиці Нижньомлинській. Раніше там на пустирі були занедбані будки для псів. Ми (Наталка й близько десяти таких самих небайдужих активістів) склалися грошима й за 29 тисяч гривень побудували 11 просторих, гарних вольєрів. Але цього мало. Без допомоги правозахисних, юридичних, зоозахисних організацій, без сприяння міської влади та справедливого й некорумпованого міського очільника – це зусилля, кинуті на вітер.

У свою чергу волонтери хочуть подякувати працівникам КАТП-1628 Костенко Н.С та Бедах П.Н за те, що дали дозвіл на будівництво вольєрів на їхній теріторії, а також дали можливість волонтерам дбати про безпритульних тварин на ППБЖ (пункті перетримки бездоглядних тварин).

  • -Міська влада взагалі нічим не допомагає? Скільки грошей хоча б виділяється на утримання, харчування, лікування та стерилізацію тварин?

На офіційному сайті міської ради є статистика в рамках програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2012-2016 роки

Тільки на харчування тваринам міська влада на цей рік виділила 225 тисяч гривень. Це на папері. А що насправді ви самі побачите, - із докором у голосі каже Наталка.

За 10 хвилин їзди автівкою від центру Полтави, ми були на Нижньомлинській. Наша машина одразу привертає увагу псів і ті зустрічають нас шаленим, але незлим гавкотом. Багато тварин, специфічний запах (відходи й тирса), кілька старих обшарпаних сараїв. Виділені міським урядом 225 тис. грн. на корм собакам-безхатькам, звісно, до «притулку» не дійшли. На вогнищі стоїть казанок із крупою й іншою, не досить багатою поживою – сухарями, кістками. У сараї лежать кілька банок смальцю й з-пів ящика черствого хліба й булочок.

Також є кілька відер із кашами. Усе, що ми тут бачимо – від відер, дров, тирси, піску, їжі – куплене за гроші волонтерів, активістів і небайдужих полтавців, які перераховують гроші на банківський рахунок.

ЗАХОДИ

програми поводження з тваринами та регулювання чисельності

безпритульних тварин у м. Полтава на 2012-2016 роки


Вартість заходу з терміном виконання по роках (тис. грн.)

2012 р.

2013 р.

2014 р.

1.

Визначення власника притулку для безпритульних тварин

Виконком міської ради

-

2.

Виділення земельної ділянки під будівництво притулку для безпритульних тварин

Управління земельних ресурсів та земельного кадастру

-

3.

40,0

Міський бюджет,

4.

350,0

Міський бюджет,

обласний та місцевий фонди охорони навколишнього природного середовища,

5.

Розробка та затвердження «Правил утримання домашніх тварин у м. Полтава»

Управління житлово-комунального господарства, управління ветеринарної медицини

6.

Розробка та затвердження «Положення про порядок реєстрації домашніх тварин у м. Полтава» та організація проведення реєстрації власників домашніх тварин

7.

Розробка «Положення про гуманний вилов безпритульних тварин, діяльність служби вилову, утримання виловлених тварин, евтаназію».

Управління житлово-комунального господарства, КАТП-1628, управління ветеринарної медицини в

8.

Здійснення контролю за дотриманням власниками тварин вимог «Правил утримання домашніх тварин у м. Полтава»

Управління ветеринарної медицини в м.Полтава, міська санітарно-епідемі-ологічна станція, КАТП-1628,

органи МВС України в м. Пол-тава, громадські організації.

+

+

+

9.

Розміщення інформаційно-довідкових матеріалів на сайті міської ради з усіх питань щодо поводження з тваринами

Прес-служба міської ради

+

+

+

10.

Відкриття інформаційного сайту та розміщення довідкових матеріалів щодо утримання виловлених підприємством у місті безпритульних тварин

КАТП-1628

3,5

Міський бюджет

2,3

0,3

0,3

11.

Створення єдиного міського реєстру домашніх тварин

КАТП-1628

5,0

12.

Проведення навчально-виховних заходів (тематичних семінарів, лекцій, конкурсів, виставок, тощо) у дошкільних та навчальних закладах з питань гуманного ставлення до тварин і правил поведінки з ними

Управління освіти, громадські організації, благодійні організації, працівники по реєстрації домашніх тварин

+

+

+

13.

Визначення місць для вигулу домашніх тварин

Управління у справах містобудування та архітектури, районні у м. Полтава ради, міська санітарно-епідеміологічна станція

14.

Придбання засобів для лову та транспортування безпритульних тварин

КАТП-1628

50,0

Міський бюджет,

15.

Ремонт 2-х існуючих спецавтомобілів

КАТП-1628

35,0

Міський бюджет,

16.

Придбання 2-х автомобілів ГАЗ-2705 «ГАЗель» Фургон Комби;

переобладнання 2-х автомобілів ГАЗ-2705 для транспортування відловлених тварин

КАТП-1628

360,0


40,0

Міський бюджет,

360,0

17.

Відлов безпритульних тварин

КАТП-1628

1887,2

Міський бюджет

-

418,8

452,3

18.

Оплата праці 2-х ветеринарів

КАТП-1628

378,0

Міський бюджет

25,2

50,4

100,8

19.

Придбання препаратів на вакцинацію та стерилізацію тварин

КАТП-1628

52,9

Міський бюджет,

благодійні внески, обласний та міський фонди охорони навколишнього природного середовища

1,6

3,3

18,0

20.

Зарплата 4-х робітників по утриманню притулку для безпритульних тварин

КАТП-1628

315,6

Міський бюджет

-

-

105,2

21.

Закупівля препаратів для застосування евтаназії

КАТП-1628

879,3

Міський бюджет,

обласний та міський фонди охорони навколишнього природного середовища,

благодійні внески не заборонені діючим законодавством України

122,1

122,1

231,5

22.

Витрати на харчування тварин

КАТП-1628

655,0

Міський бюджет,

обласний та міський фонди охорони навколишнього природного середовища,

благодійні внески не заборонені діючим законодавством України

45,0

45,0

225,0

Всього:

5051,5

326,2

1389,9

1133,1

1169,3

1033,0

Джерело:

http://govuadocs.com.ua/docs/index-18577724-1.html

Міський голова О.Мамай

У табличці згори сума, яку Мамай вкрав у тварин. Міський голова вчинив по-собачи, позбавивши їжі тварин, інакше не назвеш.

  • -Збираємо по копійці. Через пабліки в соцмережах, де сидять люди, які мають співчуття, встановлюємо скриньки для пожертв. Я в своєму магазині теж встановила. Так і тримаємося, своїми силами й допомогою небайдужих людей.

Поряд із нами жінка, років тридцяти, у робочому одязі тримає на поводку кілька собак. Каже, що волонтером працює 4 рік і за цей час не з боку чиновників міської влади не було жодної копійки допомоги. На питання, що її змушує віддавати свої сили й у позаробочий час бути не вдома, а тут, поруч із тваринами, відповідає, що хоче прожити це життя не дарма й має моральні принципи.

Їдемо на інший «притулок», у якому мешкають 98 собак (узимку було 130). Поки Наталка скеровує на новий пункт призначення, розповідає, що охорони вночі біля вольєрів немає, а тому невідомі неодноразово крали металеві ціпи, відпускали собак із загорожі.

Іншим притулком виявився – звичайний будинок і доволі невеликий як для такої кількості псів двір. Біля воріт нас зустрічає щира й усміхнена жінка Світлана Готьє. Разом із чоловіком вони за власний рахунок та на пожертви людей утримують у себе тварин – кицьок і псів.

Усе почалося в березні 2010 року, - із болем згадує Світлана – Мені зателефонувала дівчина-волонтер із зоозахисної організації і повідомила, що в районі центрального ринку невідомі масово травлять собак. Я тоді працювала журналістом і виїхала на місце подій. Не вірила, що таке взагалі можливо. Що я побачила? Біло-кривава піна з рота собак, які в конвульсіях конали біля ринку. Ми з волонтерами купували піроксидін (вітамін B6, що є першою медичною допомогою при отруєнні), розбивали ампули, кололи. Люди переступали нас і йшли повз. Тварин ми не врятували. Як журналіст і людина, я була шокована цим звірством і почала домагатися, щоб винні у вбивстві псів були покарані й порушила питання про будівництво муніципального притулку для тварин.

Директорка зоозахисної організації Матвєєва Мая Кадирівна пообіцяла тоді, що притулок буде, а потім почала годувати жданиками, мовляв, будується.

А стосовно того, щоб покарали винних, Мая Кадирівна сказала: «Свєточка, с мэром ссориться нельзя, с мэром нужно дружить». Даруйте, але дружити з убивцею…

Розмову перериває наш водій, що припаркувався за рогом. Сиджу в автівці, як бачу, що червоний «Москвич» призупиняється, відчиняє вікно й біля подвір’я Готьє викидає двох ще зовсім маленьких кицьок.

  • -Ну ось бачите, - знизує плечима Світлана й бере тваринок собі на руки.

Це від домашньої мамки, - підкреслює Наталка, - чисті, охайні, одного кольору. Вражає людська байдужість і безсердечність.

Три роки тому в мене було до 20 тваринок, - продовжує Світлана – Думала, роздам їх людям і на тому все. Із квітня 2013 року ми з чоловіком винайняли в аренду дім, на кошти волонтерів поставили забор, територію засипали гранвідсівом, після цього там з'явилися гарні вольєри. Ми заклали техніку, продали золото. Утримання тварин – це ж немаленькі гроші. Одна стерилізація коштує до 400 грн. Завтра я везу п’ять сучок до ветеринара. Де брати гроші? Корм теж забирає до пів тисячі на день. Регулярний медогляд, принаймні двічі на місяць. Усе за кошти активістів, волонтерів, за наші з вами зарплати.

Такі поїздки змушують ширше відкривати очі й бачити проблеми, про які більшість навіть не задумується. Одна річ, коли чиновники й Мамай, зокрема, обкрадають місто, його населення – про це говорять, про це пише «Останній Бастіон» як неупереджене ЗМІ Полтавщини, ми з цим боремося. Але коли нам відкриваються факти, як міська влада та очільник міста відбирають останню пайку в собак, позбавляють їх притулку, а потім, щоби замаскувати проблему, просто травлять тварин – це вже за межею нашого розуміння. Наскільки треба бути куцим і не мати моральних якостей, щоби розкидати по місту отруту для тварин, замість того, щоб дбати про них. Хіба це не жорстокість й безсердечність у її чистому вигляді? Свідомо красти гроші, які мають виділятися на підтримку бездомних тварин. Це поза межею нашого розуміння. Знищувати того, хто навіть не може про це сказати.

Але ж очі кажуть усе. І в братів наших менших очі, почасти, набагато більш людські, ніж у окремих людей, Мамая, зокрема. Після побаченого, розумієш, що не всі СОБАКИ сидять у вольєрах. Багато з них ходять у костюмах і збирають сесії.

Хто бажає допомогти тваринам, покинутих напризволяще, існують банківські реквізити волонтерів, які за власний кошт і благодійні внески рятують наших чотирилапих братів від смерті. Перерахувавши гроші на картку, ти рятуєш ще одне життя:

5211 5374 2632 2413

Лебединська Н.І.