Давні римляни могли привезти клопів на Британські острови — археологи

СВІТ
06 лютого, 12:23
Давні римляни могли привезти клопів на Британські острови — археологи
Фото: The Guardian

Мікроскопічні залишки комах виявили ірландські студенти під час розкопок у графстві Нортумберленд. Знахідка неабияк здивувала науковців.

Експедиція з Університетського коледжу Дубліна кілька тижнів досліджує колишній укріплений військовий табір римлян Віндоланда у місті Олчестер. І тільки зараз з'явилися перші унікальні артефакти, повідомляє британське видання The Guardian.

Як вважають археологи, постільні клопи могли з'явитися на Британських островах під час вторгнення римлян у I столітті після Різдва Христового. Виявлені рештки комах, не перші, однак за своїм віком — найдавніші (їм приблизно 1950 років) на теренах Анґлії.

«Я можу дізнатися про торгівлю, зберігання продуктів, гігієну, утилізацію відходів із того, які види флори й фауни присутні у ґрунті та в якій кількості. Наприклад, зараз ми також знаходимо безліч жуків-зерноводів та гною. Але клопи, це для нашої експедиції справжня знахідка», — прокоментувала подію ірландська студентка-археолог Кеті Джексон.

А проте, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», у Бразилії археологи знайшли прикраси із кісток гігантського звіра. Вони були перетворені чиєюсь вмілою рукою і використовувалися для урочистих церемоній.

Читайте також:
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
16 квітня, 14:45
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03
Життя
Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.
07 квітня, 08:48
Полтава
Нерестова заборона в області діятиме до кінця весни. Це дозволяє природоохоронцям кількісно відновлювати наявність прісних біоресурсів.
26 березня, 14:45