Давні римляни могли привезти клопів на Британські острови — археологи

СВІТ
06 лютого, 12:23
Давні римляни могли привезти клопів на Британські острови — археологи
Фото: The Guardian

Мікроскопічні залишки комах виявили ірландські студенти під час розкопок у графстві Нортумберленд. Знахідка неабияк здивувала науковців.

Експедиція з Університетського коледжу Дубліна кілька тижнів досліджує колишній укріплений військовий табір римлян Віндоланда у місті Олчестер. І тільки зараз з'явилися перші унікальні артефакти, повідомляє британське видання The Guardian.

Як вважають археологи, постільні клопи могли з'явитися на Британських островах під час вторгнення римлян у I столітті після Різдва Христового. Виявлені рештки комах, не перші, однак за своїм віком — найдавніші (їм приблизно 1950 років) на теренах Анґлії.

«Я можу дізнатися про торгівлю, зберігання продуктів, гігієну, утилізацію відходів із того, які види флори й фауни присутні у ґрунті та в якій кількості. Наприклад, зараз ми також знаходимо безліч жуків-зерноводів та гною. Але клопи, це для нашої експедиції справжня знахідка», — прокоментувала подію ірландська студентка-археолог Кеті Джексон.

А проте, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», у Бразилії археологи знайшли прикраси із кісток гігантського звіра. Вони були перетворені чиєюсь вмілою рукою і використовувалися для урочистих церемоній.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26 листопада, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43