ДБР взялося за Юрія Бутусова

ПОЛІТИКА
28.11.2021, 18:17
ДБР взялося за Юрія Бутусова

ДБР звинувачує Бутусова в плануванні, підготовці, розв'язуванні та веденні агресивної війни

Державне бюро розслідувань відкрило справу проти Юрія Бутусова за ст. 437 ККУ: "Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни". Дана стаття передбачає покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

28 листопада, у День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, журналіст Юрій Бутусов виклав у себе на сторінці у Facebook відео, на якому він стріляє з гармати ("гаубиця Д-20", калібр 152 мм).

"За кожне зерно 33 роки, за кожну жертву радянських репресій, по російських окупантах вогонь!", - говорить на тому відео Бутусов і робить постріл.

Пізніше Бутусов доповнив викладене відео поясненням, що його було знято дуже давно, з тренувань підрозділів територіальної оборони одного з регіонів України.

29 листопада ДБР повідомило, що розпочало перевірку дій журналіста в рамках відкритого кримінального провадження.

Юрій Бутусов прокоментував ситуацію що склалася на своїй сторінці в соцмережі Facebook:

Президент Зеленський помстився мені за свою ганебну прес-конференцію. Державне бюро розслідувань тільки що порушило проти мене справу за статтею 437 - планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни.

Майдан, захоплення Криму, вторгнення на Донбас та вісім років війни. Тобто це я все почав. На думку президента саме я оприлюднив відео з Байрактару і тим самим спричинив смерті наших воїнів (кого саме, звичайно, не сказав).

Постріл з гармати, який був колись зроблений, це тепер привід для ескалації, хоч я і написав що це було давно. Я задав питання чи не соромно Зеленському тримати коло себе російського агента Демченка - і почули, що російський агент  Руслан Демченко - корисний керівник, хоч і очолює усі розвід служби України всупереч закону про люстрацію.

Влада підозрює, що я кудись з гармати міг влучити по російським окупантам, і тим самим це я розв’язав війну! А я думаю, чого б це «позитивні блогери» мені як під копірку зранку  пишуть, що це ж я як пореченков стріляю - тобто прирівняли російського терориста до громадянина України.

А це така медійна підготовка, як бачимо, для кримінальної справи.

ДБР контролює у Зеленського один з керівників знищення протестів на Майдані - Олег Татаров, вірний кадр Андрія Портнова та Андрія Єрмака. На восьму річницю розгону Майдану 29 листопада 2013-го Татаров та Єрмак зробили блискучий подарунок російській пропаганді - намагаються засудити журналіста, який писав про Майдан та про війну з першого дня. Інтереси Зеленського в моїй справі повністю збіглися з інтересами Портнова, Татарова, російської пропаганди та їхньої агентури в Україні. 

Думаю, що тепер координація дій офіса президента, силовиків та російського впливу може вважатись доведеною. Я не збираюсь кудись їхати з країни, я залишусь тут я вийшов на Майдан вісім років тому. Там не було Зеленського, не було Єрмака, а Татаров та Портнов там був одними з координаторів.

Шо ж, ті, хто мене замовив тепер відомі для всіх. Тепер російський вплив в Україні кожен громадянин наочно побачить. Все що я казав про російську агентуру в оточенні Зеленського - чиста правда, і я це можу довести, а тексти та справи якими офіс намагається мене закрити - це системна брехня в інтересах нашого ворога.

Певно так Володимир Зеленський, в якого, схоже, дах зірвало остаточно, вирішив помститися людині, яка насмілилася публічно звинуватити його у брехні.

Читайте також:
«Справу» Раїфа Февзієва розглядатиме російський військовий суд
17 січня, 17:57
Наперекір гучним заявам фінляндських урядовців і політиків, Гельсінкі лишається одним із небагатьох прислужників Москви на Заході.
17 січня, 07:42
Чеченські правозахисники звернулися з відкритим листом до Володимира Зеленського, вимагаючи захисту для політемігранта Алі Бакаєва.
11 січня, 12:34
Вихідці з Юдиного коліна, які святкували Хануку під час щорічних роковин Голодомору, продовжують насаджувати нам свій порядок денний.
04 січня, 11:24
Головний режисер Одеської опери Євген Лавренчук з 17 грудня ув'язнений в Італії
03 січня, 18:49
Замахнутися на убогого – гріх чи лікувальна процедура?
25.12.2021, 11:36