ДБР завершило розслідування у справі Ігоря Гринкевича

КРИМІНАЛ
20.05.2024, 16:45
ДБР завершило розслідування у справі Ігоря Гринкевича

Мародеру загрожує до 8 років тюрми з можливою конфіскацією майна

Слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який пропонував $500 тис. одному із керівників відомства за сприяння у поверненні вилученого майна, а також закриття кримінального провадження щодо підконтрольних йому компаній – одних з найбільших постачальників Міністерства оборони.

Про  це повідомляє пресслужба ДБР.

Встановлено, що львівський бізнесмен, дізнавшись про порушення у 2023 році слідчими Бюро кримінального провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ, вирішив піти на крайні міри та завчасно «відкупися» аби уникнути кримінальної відповідальності.

Після пропозиції хабаря посадовець ДБР одразу повідомив про це своєму керівництву.

Бізнесмен призначив йому зустріч у ресторані, де передав сумку з готівкою. Після чого був одразу затриманий працівниками Бюро.

На теперішній час сторона захисту ознайомлюється із матеріалами досудового розслідування, після чого воно буде передано до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з можливою конфіскацією майна.

Нагадаємо, у справі львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого ДБР спочатку публічно звинуватило у розкраданні 1 млрд грн на виконанні держзамовлення з постачання військової форми, відбулася зміна кваліфікації.

З матеріалів провадження стаття про розкрадання та привласнення коштів зникла. Натомість з’явилася статті про шахрайство. Відповідні дані містить постанова слідчої ДБР.


Нагадаємо, що компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.

Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань.

Також, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств, виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів.

За попередніми оцінками сума збитків може сягати понад 1 млрд грн.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Поліція проводить розслідування корупційної схеми у сфері будівництва укриттів у закладах освіти міста.
вчора, 16:26
Кримінал
Посадовці у 2022 році мали поставити на фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів, однак ЗСУ отримали дешеві аналоги.
14 січня, 15:41
Кримінал
Красти газовий конденсат під час війни це мародерство, чи благо для нароту?
16.12.2024, 17:20
Новини
Геннадій Васьків переховується від слідства за кордоном
16.12.2024, 09:17
Кримінал
Двох посадовців Командування Сил логістики ЗСУ викрили на переплаті 27 млн гривень із бюджету на закупівлі запчастин до бойових літаків.
20.11.2024, 17:25